Споделена история от Спорт и красота

Проблем с кожата и косата ми
Момиче на 17 години съм, вече очакващо да излезе след месец от тийн периода, но нещо май няма да стане. От малка се оплаквам от вечни сърбежи по кожата на главата и се чешам като крастава, обиколили сме всякакви дерматолози и всеки казва, че нямам никакви проблеми, изследвания и всичко е наред. За жалост косата и до ден днешен, супер бързо ми се омазнява и то видно, а не леко. Къпя се в неделя, вторник и четвъртък. Като се изкъпя с четвъртък и е невъзможно да изляза в събота навън, косата ми е ужасна, а ако я изкъпя и изляза, тогава пък в понеделник ще съм зле за училище и заради това не излизам през уикенда. Пробвала съм сухи шапмоани, за момента стана добре и като изляза навън станам по-зле откакто преди да го сложа. Косата ми е дълга под гърдите и това редовно къпане ме убива, но пък имам мания за дълга коса, искам да стигне под дупето и постоянно меря и следя колко расте. Жалко, че ми расте бавно. Пробвах всякакви домашни маски, масло на Икаров, тривитаминол, но все същото, нагоре мазна, а надолу суха въпреки маслата, които ползвам. Редовно ми се случва да се къпя 3 пъти на ден, защото понякога като се изкъпя и се изсуша и корените на най-долния пласт са мазни и затова спрях вече да ползвам всякакви продукти. Дерматолог ми препоръча шапмоан Сънсет Блу и Ревалид, както използвам и на Рош. Все същото е. Купих си наскоро немски шампоан, доста скъп, с билки и първоначално косата ми държа 4 дена чиста непокътната, но още не съм свиршила първата опаковка и вече пак започна да ми е мазна, вчера се къпах и днес в училище бях ужасна, мазна яко. Косата е много важна за мен, а не мога всеки ден да я къпя, знам че е вредно редовното миене, но не мога да ходя такава. Също така използвам само сешоар и четка, защото ми е начупена косата, а аз мразя такива, обичам прави, не използвам маши и преси, нито боя. За кожата на лицето ми проблемът е, че сутрин като стана ми е толкова мазна, че все едно са ме поляли с олио, пипам си лицето и остава блажно по пръстите и това прави косата покрай лицето ми гадна. Използвам почистващ спрей и крем, френски, уж маркови, оправиха ми пъпките, поне рядко пъпка имам вече, но с мазнотията не се оправих, ползвах един месец само яко чистене със спирт 2 пъти на ден, спря да се омазнява, но пък почна да се бели и стана един ужас и сега не ползвам спирт и не се бели, но пак е мазна. Преди Нова година на кожата на главата отстрани ми бяха излязли лишей, незнайно защо и затова си купих медицински шампоан, оправи се, но сърбежите още ги има, а пърхут нямам. С бебешки шапмоан пробвах и той не ми помогна. Моля ви дайте ми съвети как да запазвам косата си по-дълго чиста, в събота ще ходя да си взимам нов шампоан и искам отзиви, също така за лицето как да регулирам мазнината. Знам, че е добре лицето да е мазно, за да нямам бръчки след време, но за това си има ботокс според мен. Също така рядко ям пържено, не ям сладко, не пия газирано, не пуша и не пия алкохол. Казвам го, за да изключите тези фактори. Питам тук, защото дерматолозите си знаят едно и също, къпи се 2 пъти в седмицата и с времето ще се свикне, да ама няма да се излагам да ходя мазна пред приятелите си. Бяха ме посътетвали да си се къпя през ден както винаги, но единия път да е само с вода без шампоан, направих веднъж тази грешка и мазното не се махна, а се търках 15 минути само главата, затова не се пробвам вече. Надявам се да ми дадете добри съвети. Интересува ме, след като скалпът е сух и ми мазнее с цел да го навлажни, тогава шампоан за суха или мазна коса трябва да си купувам? Забравих да кажа, че балсам слагам само в краищата, защото някой може да си помисли, че слагам в корените и затова така става.

Коментари

1.   Започни да я къпеш всеки ден, или я връзвай по-често, за да не личи толкова. Някои коси са така. Както ти се омазнява лицето, така ти се омазнява и останала част от главата => го понася косата. Каквото и да я правиш, какъвто и шампоан да използваш - няма да се оправи, гарантирам ти го. То си е ген... Моята когато я къпех през 2 дни, в деня на къпане не можеше да се гледа. Сега, когато я къпя всеки ден и понякога ми се наложи да я оставя 2-3 дни, си е много по-запазена, отколкото преди, когато я къпех през 2 дни.
Предлагам ти веднъж в седмицата да търкаш корените на косата със сода за хляб, разтворена в топла вода. Търкаш навсякъде с напоен памук, след това я измиваш хубаво със шампоан. Прочети в интернет и за начините с бира и лимон.
Относно лицето ти предлагам да си купиш от някоя аптека Гел за измиване на лице на Здраве Акне-Стоп кремчето, което е от същата поредица. Измиваш го със гела, подсушаваш и след това мажеш с кремчето, за да не се изсуши.
Преди лягане мажи лицето с обикновено кремче Здраве, от тези мъничките сините, до побеляване. Заспиваш така, на сутринта няма и помен от крема, а лицето ти е гладко и чисто.
Поне това са моите методи, надявам се да съм ти помогнала...

2.   За лицето пробвай Магнезиево мляко. След като си измиеш лицето сутрин и се намажеш с ежедневния си крем, сложи малко от млякото на едно памуче и си намажи лицето. На мен ми действа много добре. Ползвам това на Филипс в една синя опаковка, струва към 5лв. и го има в аптеките.

4.   Аз също имам абсолютно същия проблем, мазно лице, мазна коса. И аз какво ли не правя ама ефект никакъв... Затова коментирам, извинявай че не мога да отговоря на въпросите ти и да те посъветвам... А да, аз също се къпя неделя, вторник, четвъртък, понякога и в сряда...когато не мога да си търпя косата се къпя..
15г.

5.   Например започни да се къпеш всеки ден без извинение от рода на "ако събота я изкъпя, понеделник ще е зле" - хигиената трябва да се прави всеки ден, спри да се къпеш само "за пред хората" - спазвай някаква хигиена и без бабини деветини "ще ти окапе косата, ако я миеш всеки ден".
Аз страдах от пърхот и мазна коса, беше като мокра слама буквално, къпех се както теб с изчисления, докато не ми прекипя и започнах да я мия всеки ден с натурален шампоан от аптека за всекидневна употреба. След месец нямаше и помен от пърхота, мазната коса се оправи, косъма доби вид и блясък. И ето и днес не пропускам и ден, всяка вечер къпя косата си вече от 5г. косата ми е гъста, бляскава и дълга. Нито цъфти, нито нищо - всички ми се чудят!

Другото, което научих е да не се доверявам на скъпи марки, в момента използвам шампоан и балсам на балеа, които са по 3лв. и съм адски доволна!
Серията на Clear ми правеше косата на клечки, head & shoulders изсушаваше и косата се наелектризираше брутално. Мога да изброявам още, но ще спра до тук и ще те оставя да избираш сама!

6.   За лицето, лимон канела. Лимона намаля мастните отвори, поне на мен ми помага. Прочети и в сайтове. Пробвай само със натурални продукти, без гелове и разни такива боклуци, защото целта на тези боклуци е САМО ВРЕМЕННО да утолят проблема и след време да се появи отново, но двойно по-зле. ;)

7.   Здравей.
Моята коса също е мазна и лицето. Косата ми бързо се омазнява но от няколко години след като се изкъпя оставям да ми изсъхне косата без сешоар и след като е суха я пресовам с преса от корен и има ефект. Издържа около 3 или 4 деня. Пробвай ако искаш. При мене има ефект. Преди да ползвам пресата и на мене ми беше много зле косата на другият ден се омазняваше. Откакто използвам преса за коса съм доволна.
За лицето използвай билков лосион за лице за мазна кожа. Продават го в аптеката аз съм доволна или биби крем. Аз го ползвам защото нямам равен тен а крема ми го изравнява. Дано да съм ти помогнала. Приятен ден!