Споделена история от Спорт и красота

Студено къдрене?
Обръщам се към дамите. Момичета, вие някога правили ли сте си студено къдрене? Изтощи ли ви косата? Какви мерки против изтощаване се използват, за да не се изтъни много косата след къдренето? Аз смятам да се боядисам тази седмица, но имам няколко въпроса. Боядисвам си косата в русо вече от години, преди един месец се боядисах отново и не можеше да отида на къдрене, защото нямаше да се накъдри. Сега, месец след боядисването, ще подейства ли къдренето на изсветлената ми коса? Фризьорката ми казва, че да, но не искам да рискувам и да харча излишни пари, кажете от личен опит. Иначе къдриците ми ще са като естествено къдрава коса, тип Маги Желязкова и Деси Добрева.

Коментари

1.   По-добре недей! Един път направих грешката да ида на студено къдрене и после жестоко съжалявах! Косата ми беше дълга, че като се оплете, не ме питай, нямаше разресване! Да не говорим, че се изтощи, стана супа, почна да пада... това беше преди 2 години, още не мога да я възстановя! А що пари пръснах за ампули против косопад... така, че не го прави! Ако искаш да си къдрава по някакъв повод използвай, маша, преса или ролки, но не и къдрин! От опит ти казвам страшно вреди на косата! Толкова съжалявам, че не послушах хората, които ме предупредиха, ама аз инат! Искам къдрици, та искам къдрици! Пред носа ми излязоха!

2.   Студено къдрене почти не се практикува и номер 1 много добре е описала защо, така че не рискувай, по-добре си вземи ролки, в ДМ се продават, доста по-евтини са от едно студено къдрене и доста повече щадят косата.