Споделена история от Спорт и красота

Вашето мнение
Не знам как изглеждам в очите на околните, но не се харесвам и чувствам, че никой не ме харесва. Никой и не демонстрира някакви чувства към мен.
На 24 г. съм, момиче и живея с приятелката си. Само, че не се чувствам вече добре с нея. Тя вечно има нещо да върши и почти винаги то е по-важно от мен. Дори да изчисти е по-важно от това да се види с мен.
Спортувам от половин година, катерене и рядко фитнес.
Въпреки това съм 60 кг за ръст 160. Освен спорта, работата ми в свързана с непрекъсната физическа активност. Основните вредни храни съм ги спряла. Когато не ходя на фитнес правя упражнения вкъщи, а когато почивам от работа ходя да тренирам катерене (1-2 седмично катерене и 2 пъти вкъщи), пия витамини и се храня много по-здравословно от опреди. Единственото нещо, че поне един път на ден си позволявам нещо дребно вредно, но не мога да издържа, изтощавам се. Не мога да си осигуря нормална храна за целия ден. Закусвам, обядвам и вечерям разнообразно и нормално. Примерно кисело мляко с овесени ядки, за обяд месо, а за вечеря салата със сварени яйца. И само следобедната ми закуска около 50 г вредно. Пробвах с ядки, но и те омръзват, като е постоянно.
Та така, спортувам за да изглежда по-добре, да отслабна здравословно, без тъпи диети и накрая просто нито има резултат, нито се харесвам, нито ме харесват. Обезсърчавам се, макар и да гледам да не се предавам. Просто искам да ви чуя мнението, как изглеждам от вашата гледна точка.

Коментари

1.   Изглеждаш объркана. Първо не мисли дали другите те харесват или не. Ти трябва да започнеш да се обичаш, за да ти личи. Може би приятелката ти е наистина заета или фокусирана над нещо, просто се обади на друга, ако искаш разнообразие.
Колкото до здравословния режим звучи доста добре, храниш се добре освен това нареченото 50 гр вредно. Смисъл за да има ефект се нуждаеш от редовни тренировки и обилно количество вода. Примерно аз също работех физическа работа и след това 1 час фитнес, 3 пъти в седмицата. Ако искаш нещо 'вредно' една лъжица мед или 1-2 фурми или няколко стафиди може да си позволиш след тренировка. НО ако искаш резултат те съветвам да ги избягваш и да бъдеш постоянна и резултата няма да закъснее. Успех и мисли позитивно!

2.   Продължавай да спортуваш и наблегни на книгите :)

3.   Не е важно колко килограма си, а дали имаш излишни тлъстини. Аз съм 1. 60 и съм около 60 килограма, но стегната и без излишни тлъстинки. Често хората ми казват, че повече от 50 кг. не ми дават, така че, мила, ако си с хубаво, добре оформено тяло, няма значение колко тежиш, по-добре забрави за кантара. Моят съвет е да не се вманиачаваш толкова.