Споделена история от Спорт и красота

По-тънки или по-дебели вежди?
Здравейте! От известно време все един въпрос ми е в главата, защото едва докарах веждите, които исках като форма, пък сега и започнах да се чудя кое изглежда по-красиво - по-дебели или по-тънки вежди? Не казвам свръхтънки, които изглеждат невидими, нито пък огромни, от тези - отблъскващо големите... Говоря за малко по-тънки, изписани вежди или по-естествени, дебели, но не прекалено. Въпросът ми е и към жените - какви харесвате повече на себе си и такива ли са ви, и към мъжете спрямо жените - какви вежди повече според вас изписват женското око и харесвате повече? Като цяло аз съм блондинка (златисторуса), а формата на лицето ми е квадратна и се чудя какви вежди като цяло биха ми отивали. И да знаете, не говорех за перманентни вежди - перманентните ми изглеждат фалшиви и нелицеприятни, а говоря за естествени, оформени и може би съвсем леко подчертани с молив вежди.

Коментари

1.   Щом ти е квадратно лицето със сигурност по-дебели вежди!

2.   Със сигурност - по-естествени :)

3.   Нямам представа, какви вежди биха ти отивали на теб.. По - дебели с лека чупка лично аз - много харесвам! Прецени сама за себе си, успех!
Александра

4.   Аз предпочитам да са ми естествени. Според мен по-тънките вежди правят човека да изглежда по- на възраст. ^u^

5.   Мъж съм и обожавам по-плътни вежди с чупки.

6.   Най са ми смешни такива, дето си махат веждите изцяло и после си ги рисуват с молив. Просто мога да повърна от такава гледка. Също тези, които си ги оставят като конец. Не бива да се прекалява. Една лека подръжка, колкото да не изглеждат съвем рунтави, е напълно достатъчна.

7.   Изпадам в потрес като гледам млади момичета, които първо дават мило и драго как да си изскубят веждите до косъм, а после се чудят как да си ги изрисуват наново.
Е това ако не е върхът на идиотията - здраве му кажи!

9.   Всяко лице е различно и съответно му отиват различни вежди, така че най-добре се посъветвай с козметичка какво би стояло най-добре на твоето лице, защото както добре оформените вежди могат да разкрасят една жена, така и зле оформените могат да и придадат тъжен и уморен вид. Така, че разбери каква точно форма би стояла най-добре на твоето лице и след това се придържай горе-долу към нея.

10.   Остави си ги такива каквито са, леко ги уформи и това е. На 14 съм и за жалост започнах от малка да си ги съсипвам. Имах големи, дебели, черни вежди, направо като гора. И отидох на козметик да ми ги оскубе, направи ми ги доста хубави. Превърна ми се в мания, исках все по-тънки да ги правя и все по-тънки. Явно имах някакъв комплекс относно дебелите вежди. И така, скубех ги докато не станаха като запетайки. Толкова неестествено грозни стояха, състаряваха ме с поне 10 години. Избих си мисълта за тънки вежди. Да не говорим, че ги бях и подстригвала хахах. Имах късмет, че все още растяха. Сега са ми средни, достатъчно дебели и достатъчно тънки, плътни и с лека чупка. Та, мисълта ми е, не си пипай веждите, не прави моята грешка :Д

11.   В момента модерни са плътните вежди. Виж Кара Делевин, виж Катрин Мидълтън. Много по-аристократични са плътните вежди. Тънките са "патент" на фолкаджийките и издавата съответната ниска култура. Не си пипай веждите, просто ги оформи така, че да няма излишни косъмчета извън тях и дори можеш леко да ги подчертаваш с молив, но не черен, а близък по цвят до тях.

12.   Прекалено тънките вежди състаряват. Осави ги естествени, като само леко ги оформяш, за да придадеш по-добър вид (ако е нужно). Сестра ми има страхотни вежди без да премахва и косъм от тях, толкова са и подредени... абе направо изписани! :) Аз моите малко ги оформям, но са си гъстички, даже понякога хората са си мислели, че въобще не ги пипам.