Споделена история от Спорт и красота

Проблем с косата
Привет. Момиче съм на 13г. и имам много старнна гъста коса. Не съм сигурна, може и да е от пубертета, но измия ли я след 1 ден се омазнява. Пробвах всякакви начини от нета, обаче отново си е мазна. Понякога дори, докато се оправям за училище я реша по 10-15м и щом отида на училище на 3-тия час е бухнала и не си личи че изобщо съм я сресла. Косъма ми е много твърд и каквато и прическа да си направя- не ми отива.
Приятелките ми имат толкова хубави коси, а аз се чуствам подтисната. Ако знаете как да ми помогнете ще ви черпя нещо ;dd
Ще се помоля на редакторите да качат историята ми, защото се мъча...

Коментари

1.   Не разбрах дали ти е къдрава или права, но все пак ще ти дам съвет. Има решение за твоята мъка. Като за начало си пусни косата да ти е еднакво дълга отвсякъде, без бретон и подобни. После отиди на фризьор и кажи, че искаш да те подстрижат над гърдите да ти е косата някъде и да я филират, така че опашката ти да е дебела колкото два пръста. Искай изтъняване. Моята беше такава като твоята и сега е сто пъти по-добре. После си купи хубава преса за около 150 -200 лева в зависимост от възможностите си и се изправяй, когато имаш нужда. Не си реши косата повече от 1-2 минути, много рясане я прави мазна. Използвай лак за коса след изправяне, за да ти се задържи права и хубава и няма да ти бухва. Ако и след моя съвет не се оправи, накрая просто ходи на кокче и това е.

2.   Отиди на фризьор и помоли повече да ти я филирват. Използвай стилизиращи продукти за да придадеш някаква форма и да укротиш обема. Като бях малка имах твоя проблем и след като си измия косата не се сресвах направо си слагах пяна за коса (с къдрава коса съм) много добре се оформяха къдриците и всички много ми харесваха косата. Успех!

3.   Решеш се по 10-15 мин? колко коса имаш че я решеш толкова много време? ами попитай по-добре приятелките ти как се грижат за косите си аз така съм питала много приятелки освен че съм чела в нета но което действа на един невинаги действа на друг по същия начин