Споделена история от Спорт и красота

5 кг за 2 седмици?
На 14 юни съм на рожден ден на една приятелка и този рожден ден е на басейн. Искам да сваля 5 кг дотогава, възможно ли е с глад и тренировки? Мога да гладувам, не ми е проблем, просто не знам как точно да сваля желаните килограми за толкова кратко време, не искам да изглеждам като прасе! Моля ви за помощ, японското чудо помага ли?

Коментари

1.   с глад и тренировки, ще свалиш само от мускулите. По-добре се ограничавай и на вечеря айран или плод 1ч чай, но преди 20ч. Твърде вероятно е, че с глад болест да си докараш. Също така продават бански-рокли, ако си "прасе" както казваш. А ако си-с 5 или без 5 кг все тая. Трябва продължителен режим и тренировки. Но първо ти трябва стимул.

2.   Глад и тренировки.... на теб ти трябва мисловното чудо, образовай се малко!

3.   Първо искам да кажа, че с глад не се отслабва. Когато не ядеш тялото, , си мисли", че ще пада глад и трупа само мазнини. Аз съм момиче на 14 години и в началото на миналото лято бях висока 1. 60 и тежах 55 кг. Реших се да отслабна и си купих една книга (забравих на кой беше) и се казва, , 17 дневна диета" такса 4 цикъла аз карах само първия и свалих 5 кг естествено и 15-20 мин. упражнения на ден. Пробвай диетата не е трудна и не се гладува, а резултатите са смайващи. :)

4.   Бе то за сваляне, сигурно ще успееш, ама нали знаеш какво е йо-йо? Сваляш 5 качваш 10! Това е и основният проблем на експресното отслабване, но ако много държиш да си красива точно на този ден и не ти пука как ще изглеждаш 2 месеца след това, пробвай! Тия диети са идеални, ако трябва да изглеждаш супер на определено събитие като бал, сватба и подобни, обаче след това е почти невъзможно да задържиш постигнатото и което по-лошо, дори се сдобиваш с някой друг кг бонус. Така, че помисли си дали си струва цялата тази мъка заради един рожден ден, при положение, че след това пак ще качиш.

5.   Такам... Първо искам да кажа-ако някой има хр. разтройство ДА НЕ ЧЕТЕ!!!
Значи от понеделник с едно момиче почваме една диета. Първите 5 дена не се яде НИЩО, но правим упражнения и ще вземаме разхлабителни. Тези пет дни можеш да приемаш само вода и чай. След това 20 дена караш само на плодове и чай като ги редуваш-плодове, след два часа чай и така... Знам, че много хора сигурно ще ме нападнат, но... Това е 25 дневен план... Можеш да го правиш само 14 дена де... 5 дена глад, 9 дена плодове и чай. За разхлабителните - както си решиш. Аз лично ще взимам по 1-2 таблетки дневно, като ги използвам само през времето на тези 25 дена... Или пък направи японско чудо... Знам, че ще има хейтъри относно моя коментар, но-НЕ ЗАДЪЛЖАВАМ МОМИЧЕТО ДА ГО ПРАВИ, А ОТНОСТО МЕН-АЗ ЩЕ СИ ГО ПРАВЯ. ВСЕ ПАК СИ Е МОЙ ЖИВОТА!

ProAna

6.   Ако искаш да го направиш само заради въпросния повод, по-добре не се захващай изобщо. Занимавай се със спорт само ако наистина го обичаш, защото няма смисъл от подобни филми да се тренира само за да си във форма през лятото, а през останалото време - не. Спортът е начин на живот (всекидневен) и ако не е твоя начин, просто не се насилвай. :)

7.   Здравей мило дете аз стм почти на 35години, а фигурата ми е прекрасна. Но в училище бях много дебела оставаха ми 2месеца до бала и реших да се взема в ръце и да сваля поне 10кг. Ето какво правих пих огромни количества вода ядях само вечер салата много ходене пеше много спортуване и хоп за два месеца 20кг успех послушай ме

8.   Ами за 2 седмици може да спазваш Японско чудо, но не е здравословна изобщо и може да има йо-йо ефект. Но за толкова кратко време, каквото и да е, няма да е здравословно. Щом можеш да издържаш на глад, тва е решение.

9.   Не е възможно по нормален начин, а ненормалния ще те увреди така, че можеш да стигнеш до болница. Тялото не е кофа в която можеш да наливаш и изливаш, когато си поискаш. Грижи се за него, защото друго няма да имаш.... поне в този живот. И искам всички които прочетат това да запомнят:

ВЪТРЕШНАТА КРАСОТА ЛИЧИ И ОТВЪН!!!

10.   Даже сега да спреш изобщо да ядеш, не можеш да свалиш 5 килограма за две седмици. Всички се сещаме да сваляме в последния момент, а през цялата година ядем повече отколкото ни е нужно.

11.   Можеш, не е хубаво, но можеш. Просто карай на салати, без сирене и със съвсем малко зехтин например и на плодове. Аз така отслабнах миналата година 7 кг за около 3 седмици. Но пак казвам, не е здравословно. Запазих си килограмите доста дълго, после забременях. Аз карах един ден на салати, един ден на плодове, един ден на пилешко филе и ги редувах, но може би ако махнеш филето ще стане по-бързо. Или ако обядваш салата с една пържола примерно, да не умреш от глад. :)

12.   Възможно е това, което искаш. На първо място започваш да пиеш по три литра вода на ден. След това изключваш хляба, тестените храни, вафли и други захарни и шоколадови изделия. Храниш се по пет пъти на ден. Хранителен режим:
08:00 часа - един банан и 150 мл. прясно мляко (или едно яйце).
10:30 часа - 50 грама краве сирене и 15-20 мл. мед (или ).
12:30 часа - 200 гр. пилешки гърди и 200 гр. печени или варени картофи (но НЕ и пържени! ).
15:00 часа - 150 гр. плод или 200 мл. фреш.
18:00 часа - 200 гр. пилешки гърди и 300 гр. салата, овкусена със зехтин. това е последното хранене за деня.
Картофите могат да се заменят с кафяв ориз. И запомни едно - НИКОГА веднага след основно ястие не се консумират плодове, защото се повишава гликемичният индекс. Колкото и невероятно да ти прозвучи, тялото отслабва, когато го захранваш през малки интервали с малки количества храна, отколкото ако го захранваш по класическата схема закуска-обед-вечеря. Все пак, ако огладнееш късно вечерта около 23:00 часа можеш да хапнеш 50 грама нискомаслена извара, от нея не се пълнее, защото е нискокалорична и създава чувство на ситост. Вариант за обяд е и пилешка супа с картофи, смляна на пасатор. друго, което трябва да запомниш е, че НИКОГА на вечеря не се консумират картофи и ориз, защото са бавни въглехидрати и отделената енергия на тялото е продължителна, която не е необходима на тялото. И не забравяй водата - три литра на ден. Освен това важна е физическата активност, след вечеря трябва да разходиш минимум 30 мин. пеша с умерено темпо. При спазване на този режим ти гарантирам -5 килограма за две седмици.
Твоят диетолог ;)

13.   google Ваня Червенкова диета аеробика и упражнения за стягане виж в нета нещо и давай.