Споделена история от Спорт и красота

Боядисване на коса с маски
Здравейте. Пиша историята и искам спешен и бърз съвет. Моля да ми бъде публикувана историята, защото нямам време.
Въпросът е, че съм на 12 и правя 13 скоро. Не искам да си боядисвам косата, но вчера се натъкнах в Elitis на маски за боядисване на коса. Това представляват маски, които боядисват косата и издържа до 4-5 измивания.
Нашите ми дават да се боядисам така. Аз имам зелени очи, бледо, но съвсем малко жълтеникаво лице. Въпросът ми е какъв цвят да си направя за последният учебен ден. Патладжан или русо? Ще пробвам и двата цвята, но сега въпросът ми е кой цвят да направя първо.
Имам и няколко въпроса:

- Вредно ли ще е за моята коса?
- Редно ли е на моята възраст да се боядисам, макар и със маска, която се отмива?
- Кой цвят ще ми ходи повече и ще бъде по-подходящ?

Надявам се да получа бърз отговор, защото утре (10. 09. 15) трябва за взема това решение или най-късно до неделя или събота (13. 09 или 14. 09). Благодаря предварително!

Коментари

1.   Зa възрaстa, цвят нa кожa и косa смятaм, че русото ще ти стои по- добре и естествено. Aко искaш нещо по- оригинaлно и рaздвижено, предлaгaм- нaпрaви я русa и сaмо по крaйчетaтa, не повече от 3-5 см. сложи от другият цвят.

2.   Хей. Мисля, че патладжан би правиш повече контраст. Сега ще отговоря на всичките ти въпроси:
- Вредно е за косата, защото боята сама по себе си, каквато и да е, съдържа вредни вещества.
- и аз съм на 12 години, и аз исках да се боядисам така, но леля, която се занимава с тези неща от години, каза, че маските също са вредни, защото както казах, вредното не е във вида на боята, а в самата боя. А и боядисано момиче на 12 - не бих те приела насериозно. Сериозно, дете, живей си живота и след няколко (3 - 4) години се боядисвай с каквото си поискаш. Но знам колко е гадно да видиш коментар, който да ти казва да не правиш това, което много искаш, затова ти казвам -
Използвай спрейове за коса. Махат се след 1 - 2 измивания, ако са качествени, и са по подходящи за възрастта ти.

3.   Вредно ли ще е за моята коса?

Не особено. Тези „бои“ не влизат в косъма, а само образуват филм по повърхността. После това нещо се измива. Най-вредно за косата е слънцето и вредна е хлорта в обществените басейни и солта в морето.
Аз се боядисвам от 15 г. с ИСТИНСКА, амонячна боя (русо) и имам много хубава коса до средата на кръста

- Редно ли е на моята възраст да се боядисам, макар и със маска, която се отмива?
Това родителите трябва да преценят. Имам доведена дъщеря, която още на 8 г. си боядиса два предни кичура, а на твоята възраст с подобни неща се „боядисваше“. Днес е на 18 г. с естествения си цвят и има хубава и здрава коса.
Косата расте. Не е болка за умиране. Не е подходящо да си правиш татуси или дупки разни за цял живот - косата днес можеш да я подстрижеш и пак ще си порастне. Голяма работа ...

- Кой цвят ще ми ходи повече и ще бъде по-подходящ?
Аз не съм обективна, защото се боядисвам сама русо. На 15-16 г. съм ползвала подобни бои-шампоанчета пак русо, но не очакваи голям резултат :)
Аз съм на мнение, че сега ти е времето да се хлепеш
На 13 г. не можеш да станеш на смях, но като почнат големи жени на по 30 г. тепърва да се боядисват и да правят бебешки грешки - смях.

4.   Благодаря за отговорите. Не бях забелязала, че историята ми е пусната, но сега си проверих емейла.. мислех, че не е одобрена.

Направих се русо, но не стана нищо и нямаше никакъв ефект. Сега най-много като мина през Елитис да си взема цвят патладжан за краищата само или за кичури.

Номер 2 - От къде мога да взема такива спрейове?

Авторката