Споделена история от Спорт и красота

С космите на море
Здравейте,
аз съм едно отчаяно 17-годишно момиче, с по обилно окосмяване имам по бедрата, по линията на корема почти навсякъде, не се забелязват много не съм като маймуна, но не мога да ходя на плаж с това. Пробвах миналата година лятото с кола маска с крем депилатор, епилатор, пинсета и какво ли не просто няма начин нямам възможност да махам всичко с кола маска пък и много бързо растат с пинсета, пробвах да ги махам с епилатор, но ме болеше страшно много после ми станаха пъпки и белези на мястото на самото косъмче / по корема / а не искам да ги бръсна пробвах и това в началото беше ок, но след едно две бръснения и станаха по - дебели.

Просто имам проблем с хормоните изследвания си пусках и какво ли не, но няма оправия, а толкова и аз искам да отида на плаж с приятелите си постоянно намирам оправдания много завиждам на момичетата с чиста кожа просто окосмяване на местата, които е нормално.

Знам, че има много момичета с моя проблем и от все сърце моля ако някой има решение как да се премахнат нека сподели страшно ми е кофти и гадно за това, имам си приятел от доста време и не мога и да се отпусна знам, че ще ме разбере ако му споделя, но той ще се отврати от това :( а плануваме да ходиме на море, не знам какво ще правя нямам възможността за фото епилация.

Ако има някакви хормонални хапчета или нещо, което да ми помогне моля споделете :( какво ли не пробвах и не намирам решение за проблема много е гадно...

Коментари

1.   Вземи си цял бански!

2.   Кола маска при козметик.

3.   Отиди на кола маска или ако не ти се дават толкова пари ги изскуби с пинсета.

4.   Добре де, щом е установено от лекар, че имаш хормонален проблем, лечение няма ли назначено? Иначе - цял бански е добро решение, ама за плажа. Проблемът ще си остане.

5.   Явно имаш хормонален дисбаланс. Не са ли ти предписали някакви хапчета - противозачатъчни?

6.   Аз нямам хормонален проблем както ти, но също имам много косми и то черни и се личат доста. Като теб и аз завиждам на хората, които нямат. Слушай сега да ти кажа аз какво правя, с тебе сме на едни години междудругото. Като реша да се къпя си отделям 1 час само за вътре в банята и се къпя през ден и се бръсна през ден. Къпя си косата и тялото и като съм готова с тях започвам да се бръсна, слагам си сапун по цялото тяло и първо бръсна подмишниците и ръцете си, после целите крака влючително с бедрата, после между краката, след това тази линия на корема при пъпа, която теб те притеснява и завършвам отзад на кръса цяла една широка педя над опашката бръсна и после изплаквам всичко и излизам. Да, наистина е много и е през ден и е мъчение, но както ти казваш с епилатор боли, с кола маска също, така че ти предлагам да правиш като мен, така ще се чувстваш добре на морето. След време ще си правя трайно премахване с фотоепилация, тогава и ти можеш, когато имаш пари, така че до тогава ти давам моя съвет.

7.   Намери начин да отидеш на лазерна епилация

8.   Окосмяването е ген. Аз съм също достаааа окосмена, но хормоните са ми напълно наред пускала съм си изследвания. С хапчета не можеш да овладееш окосмяването от опит го знам. Дори и да ти казват, че от противозачатъчни и други намаляват не е вярно. Аз съм ги пила 2 години и накрая ми излизат на седмица (както при теб и на корема)Моя съвет е да ги изсветлиш(на корема ), а за другите да посещаваш редовно козметик. Не се тъпчи с хапчета и глупости. Това да си окосмена може би е предимство имаш предполагам и гъста коса.

9.   Аз съм малко по- голяма от теб и имам същия проблем.
Бяла кожа и с тъмни косми.
Така, че не се притеснявай не си единствената.
Може това лято за корема просто да ги изсветлиш с перхидрол.
Аз така направих и все едно нямам.
Краката и подмишниците си ги брасни, пощи всички жени го правят.

10.   Не се комплексирвайте от такива неща.
Разбира се, че ще имаме косми.
Все пак да не сме охлюви.
До авторката:
щом имаш хормонален дисбаланс, има антиандрогени в аптеките.

11.   Аз сама си правя кола маска на кръста и корема, веднъж месечно ми е достатъчно. За ръцете използвам епилатор, а краката си ги бръсна, защото от другите методи за обезкосмяване ми се получават подкожни косъмчета. Успех ти пожелавам! :)

12.   Посети ендокринолог, да ти предпише хапчета, но не някой, дето вчера е завършил, а някой с опит и реноме, който знае какво прави, а за плажа горе са казали, вземи си цял бански. Не знам дали е добре да казваш на гаджето си засега, първо отиди на лекар, виж как ще ти се отрази лечението, ако не помогне, тогава му обясни. Ако те обича, би трябвало да те разбере, все пак човешко е и не зависи от теб.

13.   Ако на корема не са много, нямаш за какво да се притесняваш.
Просто ги изруси и да не ти пука.

14.   Значи надявам се да ме послушаш. С епилатора боли страшно много- да факт, но в началото с времето спира да те боли. Аз се правя само с епилатор от може би 3 години и не само, че се налага да си оправям крака, рце, подмишници и изобщо всичко много по-рядко, но и става много гладно и хубаво. И аз имам такива пъпчици и зачервявания на първия ден, но на 2-рия - 3-тия изчезват този белег не знам от какво ти се е получил може би си разчоплила врастнал косъм за друго не се сещам няма начин от епилатор да ти се получават белези. А най-голямото предимство на епилатора е, че сега имам места където вече не растат косми, с времето от постоянното скубане космите намаляват и намаляват не е като при самобръсначката. Според мен е по-добре решения от кола-маската, тъй като не ти се налага постоянно да даваш пари. Успех :)

15.   Първия път кола маска при опитен козметик и чак след това като израстат до няколко милиметра - сама с епилатор. Така ще боли по-малко. Най-ефективния и евтиния метод е. А и косъмчетата стават все по-тънки и меки с времето, не като при бръсненето да ги сгъстяваш и удебеляваш.

16.   Пропуснах нещо - за да избегнеш малките пъпчици, веднага след епилацията обилно бебешка пудра втриваш навсякъде и не мокриш през следващите 12 часа.

17.   авторката

Здравейте, купих си цял бански, но всичко още остава отдолу и ми е доста неприятно и доста некомфортно не се чувствам добре в кожата си доста често се сещам за това и ми е гадно, благодаря ви поуспокоихте ме малко :)) радвам се че поне тук мога да споделя защото до сега на никой не бях казвала за това

18.   Прочетох отговорите ви ще отговоря на вас на кратко тук .
номер 10 имам хормонален дисбаланс на това се дължи всичко , просто в града ми няма опитни лекари правят ми изследвания и казват , че всичко е ок , но не е . Не знам има ли решение за това , да се изчисти кожата ми веднъж завинаги поне на местата на които трябва да е чиста .
Ако има някакво лекарство за това моля разясни ми за какво тава на въпрос . Както казах кола маската и другите начини за премахване са временни .

номер 7 не мога да намеря начин на 17 години съм още семейството ми ме издържа когато започна да изкарвам сама парите си ще намеря начин , но за сега няма начин освен временно премахване което е доста болезнено на тези зони .

номер 8 не съм пробвала с хапчета искам първо да знам за какво става въпрос и тогава да се захващам и аз съм чела , че за този проблем решение няма а е толкова неприятно и наистина много завиждам на момичетата с чиста кожа , сега и аз мислех за изсветляване , но четох , че от това стават по - дълги и не знам с кислородна вода сгъстяват ли се , а с боя за коса не съм пробвала все пак на кожата ..

19.   авторката
Ако някой е ходил на преглед и са му предписали лечение за това нека сподели и дали изобщо нещо би ми помогнало чувствам се ужасно гадно когато помисля за това не се забелязват когато съм с дрехи, имам приятели и всичко е супер, но когато помисля за това просто се сдухвам и комплексирам и мога цял ден да се мръщя на всичко. Не искам да казвам на приятеля си за това ще ме разбере той е доста мило и умно момче, но просто няма да му стане приятно страх ме е да не започне да гледа по друг начин на мен, въпреки, че не съм виновна за това не искам да ме остави защото е всичко за мен.. просто единствената ми надежда е ако някой знае как да ги премахна да ми каже ще се постарая да спазвам всичко стриктно.

20.   Здравей!
Аз ще те посъветвам да не даваш подобни неща да те депресират
Щом усещаш, че имаш повишено окосмяване, но лекарите ти казват, че всичко е наред кажи на вашите, че искаш да отидеш в по- голям град за изследвания.
Ако и там вече ти кажат същото, значи проблема ти е в главата :D
Каквито и лекарства да вземеш, не очаквай окосмяването да спадне, при някой хора като моя приятелка, може да стане по- зле.
Антиандрогените, противозачатачните и др. са предназначени да подтискат появата на нови терминални косми при жени болни от хирзотизъм или просто с повишени хормони.
Но ти не си сигурна дали страдаш от нещо, затова първо си направи още веднъж изследвания при добри лекари.
:)))

21.   Преди 9 месеца имах само лек мъх на корема и изведнъж м се образува пътечка от бикините до гърдите.
И тъй като живея на морето едни приятелки искаха да отидем на море и аз се съгласих и на същия ден отидох на кола маска и на морето цялата бях обрината но не ми пука и на теб не трябва ;)

22.   Пробвай с народни методи
с папаин, с кусумба олио и танака пудра, става като паста и след епилация се намазваш.