Споделена история от Спорт и красота

Щръкнали уши
Здравейте, когато майка ми ме е родила не е знаела, че на децата трябва ушите им да се прибират, за да не са щръкнали като пораснат. Вмомента съм на 14, момиче съм и ме е срам да си вдигна косата, тъй като наистина ушите ми изглеждат зле. Ще съм благодарна ако ми кажете някакви начини за прибирането им, освен носене на лента. И ако може да е нещо, което ще прибере ушите ми за около седмица или месец. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Миличка, не вини майка си - щръкналите уши са генетично онаследени - не можеш да ги прибираш като човек е бебе или малък.
След като си момиче - има много лесно решение, носи дълга коса. Като порастнеш можеш да си направиш много лека пластична операция ако толкова много те притеснява, но аз не бих го сторила. Такива малки неща ни правят уникални. Самата аз имам леко голям нос, но си ми харесва. Много хора, включително художници, са ми казвали, че ако си оправя носа, лицето ми щяло да е перфектно като пропорции, но аз си знам, че просто няма да съм аз
На една почивка имаше един човек-китаец, който правише от глина или нещо такова 3Д лицеви изображения. Направи и на нас като учтиво изчисти недостатаците ни - на мен носа например. Приличаше жената на магическа нимфа едва ли не, но това просто не бях аз. Платихме си и отидоха изображенията в коша, защото и мъжът ми беше си позволил да изчисти от подобни неща и накрая ни гледаха двама непознати.

Така е и при теб -приеми „недостатака“ си като твоя, запазена марка. Най-известните и добре платени модели имат такива дефекти като например дупка в предните зъби, голям нос или да -учи като твоите, една има с шарена кожа заради кожно заболяване и така нататък. Такива хора са интересни. Ако всички сме еднакви, дори еднакво красиви, какво от това?

2.   Тази корекция на тялото не може да се прикриее трайно, освен пластична операция, която е твърде крайна според мен затова ти предлагам нещо: пусни си дълга коса и я раздели на три части, две от които, да са отпред така няма да се виждат не напълно, но поне не са толкова видими, а пък и това може да те прави сладка, симпатична ^^ , но в никакъв случай не припарвай до пластични намеси. Първо, че са много скъпи; второ както споменах това е в краен случай, когато и всякак да се опиташ не става и трето, вероятно си чувала и гледала как някои жени след пластични операции, изглеждат по- зле, така че, харесвай се такава каквато си и незабравяй, че това те прави уникална ;)

3.   Чувала съм че някои си лепят ушите с лепило за мигли... Незнам дали помага :)

4.   Щръкналите уши за момиче са супер секси, докато за момчета е точно обратното.
Мъж 24