Споделена история от Спорт и красота

Искам да ослабна!!!!
Аз съм на 15 и съм висока 1.60 тежа 75 даже и повече и искам много да ослабна записах се на танци и мисля да почна да тичам искам да сваля 20 килограма!!!

Коментари

1.   Искаш да оТслабнеш най-вероятно.
Виж спри всички сладки неща, газирани напитки и пържено, яж повече плодове и зеленчуци, не яж тлъсто месо като свинското, пий по 2 л. вода на ден, тичай и ще отслабнеш. Това е. Хубаво е, че си се записала на танци. Трябва повече движение. Успех.
П. С. не е зле да отделиш малко време и да понаучиш нещо по български език.... no hate
Момиче, 15

2.   Танците са добра идея! Би следвало да отслабнеш от тях, ако разбира се танцуваш редовно.
Успех!

3.   Ами след като искаш - Направи го! Не е толкова трудно, стига да го искаш достатъчно силно.

4.   Танците не помагат за отслабване. Плуването и карането на колело са добри варианти, но безспорно най-ефективно си остава тичането.

5.   Абе момиче само с тичане и танци няма да стане - отиди при диетолог да ти изготви диета . Това са доста килограми за ръста ти - ти си и нисичка .

6.   Няма лошо да искаш, ама с искане не става.

7.   Много спорт, най-вече тичане, здравословно хранене и НИКАКВИ ДИЕТИ! Успех!

8.   Аз съм на твоите години и бях 67,3 килограма при ръст около 1.65. По принцип съм на мнение, че спортът не помага за свалянето на килограми, а само за задържането им веднъж отслабнеш ли. Досега със спортуване не съм свалила килограми, а само с диета/ неядене. Естествено това е лично мое мнение, но с диета свалих 7 килограма за един месец. Въпросът е веднъж започнеш ли някоя диета да не се предаваш, докато не постигнеш целта си.Най- важното по време на диетата е да се научиш да се контролираш, за да го няма неприятния йо-йо ефект.

В крайна сметка всеки е отговорен донякъде за състоянието си. Не искам да съм груба, защото знам колко е неприятно да виждаш в огледалото нещо, което не ти харесва, но ти си единствената, която може да го промени в крайна сметка. Аз го осъзнах и това ме стимулира да продължавам борбата с килограмите.

пожелавам ти успех и дано постигнеш целта си!

9.   Не съм съгласна с номер 5 за плуването, защото ако го практикуваш сериозно в един момент рамене ти ще се разширят доста, а това е много грозно за момиче, особено ако имаш проблем с теглото.

10.   Авторке, ти си достатъчно млада, за да успееш тепърва да постигнеш оптималното за теб тегло, ти още растеш. Но! По-важното е да усвоиш здравословния начин на хранене и правилния режим на движение и почивка, за да можеш да го запазиш. Ако превърнеш редовното спортуване в начин на живот и напълно изолираш от менюто си боклуците като фаст фууд, вафли, чипсове и прочее отрови, ще си стройна и най-важното здрава. Това ти го казва жена на 44 години, която си влиза в дънките от гимназията и няма и следа от целулит. Висока съм 168 см. и тежа точно 54 кг. Моят спорт е плуването. Широки рамене, както пише в по-горния пост, се развиват, ако плуването се тренира усилено в ранна детска възраст. При два пъти седмично посещение на басейна за по един час, освен да се стегнеш и да се развиеш хармонично, няма какво друго да ти се случи. Към повечето плувни басейни има и сауна, която е много полезна за изчистване от токсини и ускоряване на метаболизма, а и почиства кожата перфектно. Препоръчвам ти стила бруст (жабешката, както му казват), защото при него се натоварват равномерно всички мускулни групи и е най-подходящ за извайването на женската фигура. Успех! И само недей да сваляш килограми с глад. Ще постигнеш точно обратния ефект.

11.   При тези килограми в никакъв случай не те съветвам да тичаш! Много е вероятно да си съсипеш ставите още на 16!
Изчакай да свалиш поне десетина кг и тогава започни да тичаш, щом ти харесва.
Танци плюс здравословен хранителен режим звучи добре. Консумирай полезни храни, избягвай вредните и калорични боклуци в лъскави опаковки, не преяждай, движи се повече, ходи пеш, прави неща, които ти доставят удоволствие. Успех!!!

12.   Номер 1, изяла е една буква в заглавието и й казваш да учи повече по български? И който казва, че танците не помагали, не се е занимавал сериозно с танци :)

13.   Всичко е до храната, както казва номер 1.

14.   първи ден - яйца, колкото искаш, ако искаш добави сок от грейпфрут
втори ден - пилешки пържоли или кремвирши колкото искаш, и ако искаш добави сок от моркови
трети ден -картофи, ако искаш добави магданоз
четвърти ден- таратор с чесън и магданоз и орехи
Ако искаш не спазвай дните по ред, а както си ги избереш, първи и трети или както прецениш.
Прочети книгата за отслабването на френския доктор Пиер Дюкян, където се казва, че се отслабва с протеини- тоест мляко, яйца, месо и др. Много хора отслабнаха с нея много кг. Аз не мога да издържа на тази диета.. повече от 2 дни.. Обаче.. трябва воля.. за повече..
Аз лично също имам да свалям кг, но проблема е че много ми варират килограмите, постоянно се променят и е много неприятно.. ХАпнеш нещо неподходящо и си нагоре с кг, после пак диета или спорт, за да се свалят, лоша работа и напълно те разбирам и аз съм 1. 60, и аз така съм над нормата, и за жалост трябва да се борим..
Зная, че е трудно.

15.   За да отслабнеш и да не надебеляваш повече, трябва да се справиш със стреса. Дали психически или физически, преяждането е реакция за противодействието му, при това доста лесна и приятна, затова човек лесно попада в капанът ѝ. Тренирането трябва да е малко и често през деня, дори почти постоянно движение, а не 2-3 пъти седмично изтощителни тренировки. При второто ще ти се отвори още повече апетит, за да се запаси тялото за следващ стрес, а също и ще има нужда от много повече специфични вещества за възстановяване, които има опасност да не си набавиш с нормално хранене и да компенсираш с количеството - оттам пак напълняване. Всички виждаме как фитнес трениращите се люшкат между качване и чистене, като в крайна сметка се оказват между редиците на дебелите. За да се справиш с психическия стрес ще ти трябва ментални, дихателни и леки физически упражнения, формиране на спокоен, разумен мироглед, спокойна среда на живот. Най-подходящото средство за постигане на горните неща, според досегашните ми наблюдения, е да се захванеш с йога, като готова система. Може и самостоятелно да практикуваш горните неща, но липсата ти на опит предразполага към рискове от неправилно разбиране и прилагане.

16.   Номер 12 вгледай се хубаво и двата пъти е написала думата грешно. Може ли едно 15 годишно момиме да не може да говори правилно на родния си език. Номер 1

17.   Номер 8, може ли да кажеш с коя диета свали 7 кг. за месец? Благодаря!

18.   Искам да ти предложа нещо, заради което отслабнах много и си личи, но не съм сигурна колко точно, понеже нямам кантар. Също не съм сигурна и дали ще ти подейства. Много е просто -вода. Приемай преди всяко ядене вода и сутринта на гладно една чаша топла вода, но имай на предвид, че след ядене не се позволява вода, така че си направи сметката колко ще изпиеш преди ядене. Друг трик е порцията. Всичко по малко е трудно, затова използвай малки чинийки, които за да не се чувстваш гладна запълвай с по-здравословни неща догоре. Танците са добра идея - след една пълноценна тренировка ще се чувстваш по-издръжлива, пълноценна и в добра форма, въпреки че ще си страшно уморена. Късмет!

19.   Според мен не спазваш диети, защото вредят на организма. Яж повече плодове и зеленчуци, не яж чипсове и намали пакетираните храни, не пий газирани напитки(1 бутилка кока-кола (500 мл) има калории колкото едно основно хранене) и приемай колкото може по-малко сладки и мазни храни. Ако искаш спазвай лунна диета(при пълнолуние яж за деня само плодове). Можеш да тичаш всяка сутрин и да правиш гимнастика и различни упражнения у дома. Плуването и танците наистина помагат за добра форма на тялото. Казвам ти всичко това от опит-момиче, 14 години, висока съм 1, 65м и тежа 42кг без диети-само спорт и контролирано хранене. Също така не приемай течности докато се храниш-вредно е. Пий 30 минути преди или след ядене. Дано да съм била полезна и успех със свалянето на килограми :)

20.   оТсбалване, и без хранителен режим 20 кг доста трудно, трябва да си изградиш навик и единственото, което ти помага в отслабването е калорийният дефицит