Споделена история от Спорт и красота

Да се запиша ли на плуване?
Здравейте! На 14 години съм, момиче. До сега не съм спортувала нищо, но майка ми иска да започна. Аз също имам желание. Изпрах си плуване и фитнес. Имам няколко въпроса относно тях. Първо за плуването. Не мога да плувам и малко ме е срам. Късно ли е на тези години да се науча? И също така наистина ли от плуването раменете се уголемяват? Ако отговорът е да, бих искала да попитам след колко време горе-долу тренировки се получава уголемяването. А сега за фитнеса. Дали ще е смешно да ходя сама, тъй като съм едва на 14, а сигурно там ще има по-големи хора? Ще съм благодарна да чуя дали изборът ми е добър и ако желаете да ми предложите други спортове. Засега ме влече към тези.

Коментари

1.   Здрасти. Не, не е смешно да ходиш сама на фитнес или тъпо. Хубаво е ако си намериш другарче да идва с теб и то да тренира, но при условие че има желание.. Относно плуването - незнам след колко време, но и аз съм момиче на 15 години - и аз ще се записвам на плуване след около 1 седмица близко.. Успех <3

2.   Хубаво е, че си изБрала плуване и фитнес. При плуването раменете се разширяват ако плуваш всеки ден. Ако е например 2-3 пъти в седмицата няма страшно.
За фитнеса, ами там със сигурност ще има много по-големи хора от теб. Мъже най-вече.. Ако не те е срам ходи, няма лошо. Не знам дали ще е смешно. Сигурно няма да ти обръщат много много внимание.

3.   Здравей! Запиши се на плуване!! :*

4.   От авторката: забравих да спомена, че спортът, който търся трябва да ми помогне да отслабна в бедрата и дупето.

5.   Аз плувам редовно и мога да ти кажа, че това е прекрасен спорт. Единственият при, който няма как да се контузиш! Това, че не можеш да плуваш не е проблем. Срещу доплащане в басейна има и инструктори, които ще те научат. Колкото до развитието на раменете, не се тревожи. Това се получава само при професионални състезатели, които са в басейна с часове и то всеки ден. От 1 или 2 ходения седмично няма да имаш промяна в раменете, но пък ще ти се подобри дишането и зимата няма да боледуваш толкова, а и ако искаш и малко да отслабнеш, това също е добър вариант, защото без много усилия работиш за почти всички мускули.
Фитнесът също е готин спорт. А това, че си на 14 не е никакъв проблем. Хората са отишли там за да се стегнат, да отслабнат или да направят мускули и никой няма да се занимава с теб и с възрастта ти. Така, че ако ти харесва, ходи си и да не ти пука.
Моя трети любим спорт е йогата. Ходя отскоро, но определено се запалих. Приятно е, уж не е много натоварващо, ама после се чувствам едно такова приятно уморена, с отпуснати мускули. Така, че ако искаш, пробвай. Както четох някъде, това е най-универсалния спорт, подходящ е за всеки без значение възраст, физическо състояние и т. н. Просто ако си лоша физическа форма в началото ще ти дават по-леки упражнения. Както казах, аз направо се влюбих в този спорт. Ама най-добре си пробвай, да видиш дали ти харесва.
Успех и запомни няма какво да се срамуваш, че още от първия път не можеш това или онова. Всеки е тръгнал от някъде, но с повече постоянство добрите резултати не закъсняват. А и идеята е просто да се раздвижиш, а не да ставаш професионален състезател. Така, че избери си нещо, което ти харесва и го прави с удоволствие!

6.   Тренирам плуване от 11 години. Мога да кажа, че това е най-хубавият спорт, защото няма мускулче, което да не участва при плуването, а и се извайват страхотни тела.
Никога не е късно да се научиш да плуваш.
Не се притеснявай за раменете си. Ще отнеме доста години, но ти едва ли ще тренираш толкова активно.
Защо да е смешно да ходиш сама на фитнес? Не разбирам какво срамно и странно има в това.
И все пак не забравяй, че ако искаш да отслабваш трябва да спазваш хранителен режим! Има доста голяма разлика между диета и хранителен режим!
Успех!