Споделена история от Спорт и красота

Нисък ръст
Момиче на 19 години. Дали може да ми кажете някакъв начин с който да постигна височина поне още 4-5 см, тъй като вече съм излязла от пубертета малко трудно да порасна, но може би ако спортувам или права някакви упражнения. Нека някои, който има опит и е постигнал резултати след пубертета да сподели долу в коментарите!

Коментари

1.   Няма никакъв начин да стане човек след 19 г. по-висок. Расте се до 25 г. възраст, но с микроетри и по-скоро се оплътнява костната структура. Защо не обърнеш внимание на здравословно хранене и тем подобни неща, а се занимаваш с неща, които не можеш да промениш?

2.   Не е вярно! Майка ми е пораснала след 20-та си година ;).

3.   Ха-ха, а ако постигнеш лесно увеличаване на ръста с 4-5 см, те вече ще ти сторят малко и ще поискаш 10-15 см... и така до безкрай! :)
Истинският проблем при хора като тебе е, че се хващат като удавник за зламка за някакъв свой ОЧЕВИДЕН недостатък и хвърлят върху него цялата вина за всичките си нуспехи! А това е най-сигурният път към истинското неудачничество - някой друг или нещо друго, извън теб, което не подлежи на твой контрол да ти е виновно за всичко... А истинската причина може да е, че си тъп гъз, или супер-неприятен характер, или че постоянно се заяждаш и нараняваш хората, без да се усещаш дори, или че устата ти смърди на кенеф (примерно говоря.. ), но не - ръстът ти е виновен! Ако не беше той толкова нисък - е-хе, всички пичове щяха да ти се търкалят в краката едва ли не... Да ама не! Вместо да търсиш под вола теле се вгледай в себе си. Потърси и мнението на приятели/познати/родители/роднини, ако си стигнала дотам в самозаблудите си, че вече да не виждаш и собствените си недостатъци, и действай в правилната посока!
Я виж Жан Клод Ван Дам! Какво като е тапа 1, 60? На филмите не му личи. В живота - също. Женил се е 4 пъти, има м-найсе деца. Дреме му, че е една педя (20 санта) по-нисък от нормален човек...

4.   Започни да се занимаваш с някакъв спорт като баскетбол или волейбол, сигурно ще пораснеш малко, но гаранция няма.
Успех! :)

5.   Може да опиташ със спортуване - джогинг, плуване, волейбол; В домашни условия може да правиш клекове, лицеви опори, коремни преси, набиране на лост има такива в магазините.

7.   Сънят е много важен !
Трябва винаги когато усетиш че ти се спи да спиш.
Трябва да се наспиваш.
Прави разтягащи упражнения, но само такива!
Плуването разтяга също, дори е по- полезно и ефективно от гимнастиката, защото във водата опъваш всички части на тялото а на сушата е само частично.
Не вдигай тежки неща.
Забрави за диети ако искаш да растеж.
Но под това не разбирай да се тъпчеш със тесто и шоколад.
Може да ядеш но не трябва да е само това.Общо взето хапвай си от каквото усещаш, че организма ти се нуждае.
Яж ядки, богати са на аргинин.
Не пуши не пий алкохо, тъй като тези 2 неща повлияват лошо на мозика (в мозика се намира хипофизата)
И така още много неща мога да те посъветвам, но най- важни са упражненията за разтягане и здравословното хранене, което ще рече да избягваш химии или манджи.
Вместо пържена риба си вземи панирана или вместо пържени яйца си направи варени и т.н
Надявам се да съм ти бил полезен !