Споделена история от Спорт и красота

Косата ми е ужасна
Здравейте! Аз съм момиче на 10 години и не си харесвам косата. Изтощена е, много се омазнява / на 2-я ден я къпя / и е с тънък косъм. Подстригвам се редовно, но след около 1 месец забелязвам цъфтящи връхчета. Плюса на тази коса е, че има страхотен цвят - светло рус, който през лятото се изсветлява. На етажи съм подстригана в момента, но искам, даже искам е много слаба дума да се изразя... КОПНЕЯ да имам коса на черта. Дължината е до гърдите, а искам да е до пъпа. Бих казала, че има някакъв обем, но винаги има място за повече. Доста мои приятели, сред които и една фризьорка ми казват, че имам коса като коприна, че ми завиждат на косата и т. н. Но други фризьори мислят като мен. Къпя се с шампоан Schauma KERATIN STRONG. Кажете, хора, какво да правя??? Косата ми е ужасна...

Коментари

1.   Kосата ти е ужасна заради етажите - това е старомоден метод уж да се предаде обем, но е добре само докато косата е фризирана. Аз бях на етажи и за около 3 години се оттървах от тях като просто казвах на фризьорките, че не искам етажи. Първо пада най-долният етаж и ако си на три стават два, а след година-две, най-много три си на черта. Аз имам малко по-дълга коса от теб и не ми трябва повече, но е на черта, също руса и изглежда много добре. Отпред съм съм смело изкусена, нямам бретон, но ако ти върви бретон също е интересно. Просто косата на черта иначе е скучна - отпред трябва задължително да си измислиш нещо интересно, но единствената възможност да се оттървеш от етажите е чакане, чакане, чакане и много търпение или да се подстрижеш късо, което не ти препоръчвам.

2.   От авторката:
Значи фризьорите не са прави, а пък аз им се доверявам... Те казват, уж, че етажите подобряват косата... Не искам бретон. Пробвала съм да се подстрижа на черта, късо, късо, до врата. Не търпях такава коса - бавно расте. Подстригах се на етажи / отново / и ми порасна за 1 година колкото си беше преди. Когато бях на 7 съм казала на мама да ме подстриже късо, а тогава съм имала дълга коса на черта. Каква грешка съм направила... Все пак благодаря за съветите. Очаквам още коментари по въпроса