Споделена история от Спорт и красота

Искам да сваля 3-4 кг., но спорта само стяга тялото ми и не отслабвам .
Здравейте, момиче съм на 13 год. висока 160 и тежа 52 кг. Та проблема ми е следния не си харесвам тялото особено краката в смисъл мисля, че съм дебела. Пробвала съм диети сваляла съм по 2-3 кг. и после пак си ги връщала. пък относно спорта да спортувам всеки ден тичам на стадиона по 25 обиколки, които се равняват на 6-7 км. правя по 150 клякания всеки ден, по 20 лицеви опори, вдигам и гири, коремни преси и така. Тялото ми е супер стегнато, но колкото и да спортувам не отслабвам на против тялото ми става още по стегнато. Някой може ли да ми каже какво да правя за да сваля 3-4 кила Но без йо-йо ефект. Благодаря предварително... :)

Коментари

1.   Не е въпрос само до спорта, ами и до начина на хранене. Ако го промениш към по-здравословен ще има и резултати, но също така ако се върнеш към старите си навици пак ще ги качиш. А и как се очаква човек да ти даде съвет при положение, че не си изяснилa с какво се храниш? Аз например ходех на фитнес 6-7 пъти в седмицата ( 3-4 от които са ми кардио), но сладкото ми беше слабото място, ядях доста сладко и се чудех защо няма ефект, но след като го ограничих нещата започнаха да се получават и за малко по-малко от един месец бях 3кг надолу. Та съветът(който мога да ти дам при предоставената информация) ми е виж дали не е храненето проблема все пак 70% е храненето и 30% са тренировките ;)

– T

2.   Промяна в диетата. Като ядеш по-малко и по-качествена храна (бавни въглехидрати, протеини) организмът ти няма да има нужда да преобразува въглехидратите в мазнини и да ги качва по тялото. Ако ядеш повече калории, отколкото са ти необходими дневно, организмът ти ще ги качва като мазнини.

Защо в бедните райони в Африка и Индия няма дебели? Просто щото нямат храна...

3.   Вечер ореди лягaне изяждaй около 100 грaмa кисело мляко с чaенa лъжичкa кaнелa вътре. През деня пий водa с орясно озцеден лимонов сок, добaвяй и щипкa содa бикaрбонaт, зa дa създaде aлкaлнa средa. Еднa седмицa тaкa и ще ги смъкнеш. Инaче кг. към ръстa ти ги смятaм перфектни.

4.   Ами първо си направи график с тренировките, трябва да си имаш дни за определени мускулни групи, ако вече не си започнала да тренираш така. И ако наистина мислиш, че имаш мазнини за сваляне започни с яденето на храни съдържащи повече белтъци за да може мускулите да растат по-добре а мазнините да са в норма? И почиваш поне един ден през тренировачния график нали?

5.   Бокс honey :)

6.   Кардио упражнения би и си готова.
Аз отслабнах супер много и се стегнах, но ти трябва и хранителен режим.

7.   Първо за ръстта ти теглото ти е напълно нормално. Иначе ако правиш по 150 клякания, не се чуди защо са ти мускулести краката.

Наблягай повече на тичането и изобщо на кардио тренировки. Явно имаш склонност да трупаш повечко мускулна маса и кляканията само ще влошават нещата.

8.   Здравей! За да отслабнеш и направиш хубаво тяло, първо трябва да разбереш как функционира един човешки организъм. Нека ти дам един пример за да ме разбереш. Ако имаме 2 коли, едната да е 500 конски сили, а другата 100 конски сили. Коя кола според теб ще изгори първа един резервоар бензин от 100 литра? Е ясно е, че това ще е колата с 500 конски сили, тя направо ще засмуква бензина като 3-цолова помпа :)). Същото е и с човешкия организъм. За да отслабнеш и стопиш всички мазнини трябва да изградиш повечко мускулна маса. Мазнините са горивото на мусколите. От бягане и тичане файда няма. Започни да вдигаш тежести, малки гирички, да правиш лицеви опори. Не се притеснявай, ти си момиче и няма да заприличаш като мъж, както повечето си мислят. Ще се стегниш и ще направиш страхотно тяло. А мазнините ще се стопят за норматив. И като се храниш здравословно резултатите няма да закъснеят. Успех!

9.   аз ти предлагам една диета :
ядеш само плодове и най вече салати и не спирай да спортуваш карай колело прави коремни преси и всеки ден се мери на кантара и да не си пипнал хляб една седмица след това ако има някакъв резултат решаваш сама :))