Споделена история от Спорт и красота

Сиви очи?
Исках да ви питам защо хората със сиви очи се определят със сини? Съществуват ли наистина сиви очи или могат да бъдат причислявани към сините? Защото аз смятам, че имам сиви очи, винаги така съм мислела, но хората винаги ми казват, че били сини, а на мен не ми изглеждат такива. Забелязала съм, че хората със сиво-зелени очи казват, че са им зелени, а със сиво-сини (като моите) - казват, че са им сини. И се замислих съществуват ли наистина сиви очи? Знам, че въпросът може да се стори глупав на много хора, но ми е любопитно просто. Моля, без груби отговори. Също така искам да ви питам, сивите очи красиви ли са според вас? Знам, че всички очи имат свой собствен чар, но просто искам да знам.

Коментари

1.   има. баба ми е с жълти, а има хора с розови.

2.   Що за глупав въпрос и въобще "история"? Не мога да повярвам как е възможно модераторите в този сайт да са толкова ограничени, за да одобряват подобни глупости? !?

3.   На мен сивите очи винаги са ми изглеждали особено очарователно. :) Очите на майка ми са сиво-зелени, а казват, че била със зелени очи. Моите са кафяво-зелени и пак ги наричат зелени. За мен пък и в двата случая точното наименование е "пъстри очи". :)
Всъщност няма значение как ги определяш, можеш да ги наричаш и сиви, и сини, и пъстри, както ти харесва. :)

4.   Мразя сиви или светло сини очи. Рибешки, бездушни...

5.   Полудявам, сиви очи и тъмна коса, леле!

8.   Точно обратното - сините очи са всъщност сиви (пигментът им е сив, но понеже е силно разпръснат и от разните пречупвания и отражения на светлината очите изглеждат сини). Някои пък са с пъстри пигментни петна (през жълтеникаво, през зеленикаво, през оранжево та към тъмнокафяво/черно), но от далече всичко това се смесва и изглеждат сиви.

9.   Здравей.Сините и сивите очи са ми слабост.(Момиче на 14)Ето ти и линк на една снимка,която доказва,че има сиви очи: https://www.google.bg/search?q=сиви очи&client=tablet-alps-mr706-bg&hl=bg-BG&source=android-browser-type&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAWoVChMIhOOe9Mb_xgIVyOwUCh27oQVi#hl=bg-BG&tbm=isch&q=тъмно кафяви очи&imgrc=zOQLtgSpRxiF4M:

Според мен си голяма късметлийка! <3

~Looney Tunes~