Споделена история от Спорт и красота

Дълга коса
Здравейте! Някой знае ли някоя маска за бърс растеж на косата в домашни условия или някоя бабина резепта.

Коментари

1.   Тривитаминол и стимулант на Икаров. С Икаров се мажеш преди къпане и сташ така 30тина минути, тривитаминол 1 път в седмицата, стоиш по колкото може повече, около 8-9 часа, най-добре спи с него. Тва е, за 1 година косата ми порастна от раменете до 4-5 пръста под гърдите.

2.   н 1, не искам да ти разбивам илюзиите, но на всеки човек за 1 година косата му расте по 12 санта или към 1 см. месечно - хубаво нещо е внушението, но още не е измислено средство за по-бързо растене на косата - всичко е ген, начин на живот и пак ген. Косата на всеки човек би порастнала толкова като при теб ако не ходи на фризьор и тем подобни.
Мога просто да препоръчам на хората с мерак за дълга коса да ползват кристали (масло за коса) за краищата, да са много търпеливи и да не ходят 1 година поне на фризьор - косата ще им порасне като на номер 1 и без мазила.

3.   Номер 2, има цъфтящи коси които не могат без фризьор една година и да не е внушение има коси които растат по бързо от маски и т. н. Моята порасна за 2 месеца маска и 2 почивка с маската с тривитаминол (не чист тривитаминол, а популярната маска в нета) от 3 -4 пръста под раменете до 2-3 пръста под гърдите. Всъщност около 5-6-7 см, но заради пресата се наложи да подстрижа малко, но скоро пак започвам маската... Пробвай и хининовата вода, но ако не ти е мазна косата, щото тя омазнява до някаква степин(слагай често, през ден или всеки ден! Успех! :)

4.   Спри третирането на косата с преса, мажи я поне веднъж на месец с някоя домашна маска за коса докато се съживи след прекалената обработка с преси, разресвай само с едър гребен и избягвай ресането с четки за да не цъфти косата, а това че трябва да се ходи на фризьор всеки месец са глупости- ако си пазиш косата няма да ти се налага да ти я режат - аз ходя 2 пъти в годината и не се оплаквам от цъфнали краища. Косата ми за 2 години порасна от раменете до кръста а единствено я мажа с маски на SERI и аргановия серум за коса на AVON. Само през лятото повече грижа с зехтин и рициново масло или Икаров че много я изтощава слънцето и водата. Откакто следвам този мой план и от косопад и от пърхот се отървах.
Това е от мен
Успех

5.   Аз почти сядам на косата си, когато е пусната, така че мога да ти помогна в тази област.

Най-важното - не слушай номер 2. Всеки може да има красива и дълга коса. А на фризьор трябва да се ходи редовно, ако краищата нацъфтят. Но не и прекалено често, а само когато има нужда. Не ползвай кристали! В тях има силикон, а той не влияе добре на косата. Само прикрива нацъфтялото, но не го отстранява.
Също така, изборът на шампоан е много важен. Не ползвай сайъс никога и за нищо на света. Моят съвет е да редуваш 2-3 различни шампоана, за да не привикне косата само с един. Редувай примерно веднъж бебешки, след това такъв за бърз растеж, а после шампоан за нормална коса. Препоръчвам бебешки, защото в тях слагат най-малко вредни съставки. Запомни едно - колкото по-прозрачен е шампоанът, толкова по-хубав е. Препоръчвам също шампоан на Здраве или Гарниер фруктис. Не забравяй и подходящ балсам, който обаче не трябва да слагаш в корените, а само по дължината на косата.
Друго важно нещо е добрата грижа за косата. Не е хубаво да се изправя, суши със сешоар или реше с четка. Използвай гребен, защото по тях остава много по-малко коса. И я реши от краищата към корените - започваш отдолу и когато срешеш там, издигаш малко по-нагоре. Когато разплетеш и там възлите, още по-нагоре и така, докато стигнеш до корените.
Косата не трябва да се мие прекалено често. На 4-5 дни е добре. Ако е много мазна, може и на 3, но не по-често, защото водата я изтънява и не й влияе добре.
Приемай много течности - когато се обезводниш, дъхът става лош, кожата не изглежда свежа, ноктите не са здрави, а косата се накъсва. Също така яж повече ядки, плодове и зеленчуци.
Относно маските - канеленото масло помага за растежа. Прави различни маски с него.
Като цяло, трябва доста търпение, за да имаш дълга коса. Ако смяташ, че си струват нервите, успех! Но не очаквай да порасне прекалено бързо. За да изглеждаш добре, трябва да се чувстваш добре, затова на първо място е здравословният начин на живот. Без него няма как косата ти да изглежда добре