Споделена история от Спорт и красота

Ринопластика в София
Здравейте, на 18 години съм и имам голям комплекс за носът си. Той е страшно кръгъл и топчест и когато се усмихна се разтяга, прилича ня чушка. Имам красиво лице, но този нос винаги ме е загрозявал и затова реших, че искам да си направя ринопластика. Може да чуя коментари от сорта "естественатя красота е най-хубава", но живеем един живот, искам да се харесвам и да се радвам на живота. От малка се шегуват с нося ми, че приличал на топче и когато се усмихна се рязширявял и съм приличала на негър. Та въпроса ми е, къде в София мога да извърша тази операция, каква горе долу е цената, кой според вас е добър хирург. Моля ви, много ми е важно. Запознах се по фейсбук с доктор Ангел Енчев, но при него струва 6 000лв, което е доста скъпо за мен, а и доколкото прочетох в интернет има и много други добри лекари и преобладаващи цени 2 000 или 3 000. Очаквам помоща ви, Благодаря

Коментари

1.   В Истанбул са най-добрите специалисти, но там е скъпо. Не се доверявай на доктори като Е. Г., ще те обезобразят и ще станеш като прасенце.

2.   Здравей. Щом ти пречи носът, коригирай го. Личното ми мнение е, че д-р Е. е клоун, и прави гилдията за смях. Доколкото знам, няма и специалност "Пластична хирургия", освен ако не се е сдобил наскоро. Обаче, ринопластиката не е някаква космична наука, могат и УНГ хирурзи да я правят. Не че трябва, но могат и го правят. Та и д-р Енчев така. Тъй, че сигурно и той добре се справя. Моят съвет е, пробвай университетска болница, клиниката по пластична хирургия в "Александровска", например, там се занимават и с много реконструктивна хирургия, и това ги прави опитни. Там корекция на носа струва 3000 лв. Успех!

4.   Доктор Е. върши страхотна работа, майка ми си направи ринопластика при него, нямаше никакви усложнения. Единствения дискомфорт е, че първите 2-3 дни се диша през устата. Не се притеснявай, щом майка ми оправи носа си, които беше доста дълъг, тип орлов нос, в момента е с много сладко чипо носле.
Оправи го, щом те дразни, защо пък да не го направиш, щом това те прави по-щастлива, защо ще се интересуваш какво мислят другите?
А относно парите- по-добре изчакай още време, за да събереш парите, работата му е сигурна, по-добре дай повече пари, отколкото да отидеш някъде за по-евтино и да те окепазят.

5.   Много пари трябват, иначе след това въстановяването е дълги и не е гаранция, че ще се харесаш....

6.   Затова е живота, опитай се да се възприемеш такава каквато си се родила.

7.   Нека позная - ти си същата която търси ортодонт в София. Поне да беше написала само една история и за двете неща.

8.   Авторката - някой може ли да ми препоръча друг добър хирург, който се е доказал и операциите му са успешни. Четох хубави коментари за Джамбазов, за Тонев и за Емил Георгиев също, не знам защо за Георгиев едни казват, че са страшно доволни, други, че не си струва.. явно не всеки път се справя добре, но нали са професионалисти, трябва да могат да го направят точно така, както искаш

9.   Твърдо НЕ ти препоръчвам ринопластика в България. Аз съм една от обезобразените пациентки от така наречените ни "специалисти" и скоро ще си правя ревизия в Турция. Не се подлъгвай по-хубави коментари за българските лекари, защото най-често те са писани от персоналът им.

10.   9 ти при кой си се оперирала, та си обезобразена.. както в чужбина така и в България си има добви лекари, стига сте изкарвали българите най-големите некадърници.

11.   Човек ви дава съвети за ваше добро, ВИЕ си решавайте. Един от най-грозните носове които съм виждала е дело на Енчев. В България, масово се правят неуспешни ринопластики. В чужбина също се случва, но доста по-рядко. Следя достатъчно чужди форуми за ринопластика, за да знам. Да не говорим, че тук представите за добре направен нос са изключително извратени. Като вляза във форума на Тялото и по конкретно в ринопластиката ми се плаче докато разглеждам снимките... правете си изводите защо.