Споделена история от Спорт и красота

Плочки
Здравейте! Въпросът ми е отправен към онези мъже, които нямат плочки на корема. Това създава ли ви някакви комплекси, особено сега в летния сезон? А тези, които имат плочки - как ги постигнахте?

Коментари

1.   Наистина е въпрос на ген. Аз съм късметлия, защото винаги съм имал плочки. Още в училище бях го забелязал, а тогава не бях стъпвал във фитнес, не бях правил нито коремни преси, нито нищо подобно. По-късно започнах и да тренирам и сега се радвам на добри резултати. Въпреки, че е до структура, според мен едно 90% от мъжете могат да направят плочки, но ги мързи. Тичане, фитнес и здравословно хранене и плочките са ти в кърпа вързани. Аз дори не се ограничавам толкова, защото от време на време ям джънкове и пия газирано, така че поне за мен да тренирам здраво е по-важно, отколкото да поддържам някакъв стриктен хранителен режим. Успех!

2.   Всички мъже са нямали плочки - бебетата не се раждат с плочки... освен може би Леонид от 300 :) Освен това всички, жени и мъже, имаме някакви мускули на корема, щом можем да стоим прави. Всички имаме и подкожни мазнини над коремните мускули. Точно от тяхното количество зависи дали "ни прозират" плочките. Мисля че при около 15% подкожни мазнини почват да се виждат леко а под 12% се очертават по-ясно, но не съм сигурен. Т. е. на практика всеки без плочки е равно на над определено ниво мазнини, независимо дали тренира. Това си е истината.

3.   Ама че тъп въпрос - "как ги постигнахте? ". Амиии... Как може? !? Със спорт драги ми. Коремни преси знаеш ли какво са? Ами започни да правиш. Аз не обръщам толкова внимание, но определено намирам за отблъскващо ако ти се друса огромно шкембе или пък ако костите ти са излезли и имаш женска форма от слаботия. Хайде лек ден. :))

4.   Никога не съм имал и не съм се стремял към плочки.
Комплекс? Ти луд/а ли си? Дори и през ум не ми минава в ежедневието да се сещам за подобни неща, нито при връзките и заигравките ми с другия пол.
И по принцип ако една жена ме е отхвърлила заради външността ми (което на практика се е случвало изключително рядко), то я възприемам като толкова повърхностна, че изобщо не заслужава вниманието ми. Какво да си говориш с такава жена? : "Ти нямаш плочки! - А ти пък нямаш цици! - Айде чао! "