Споделена история от Спорт и красота

Изрусяване
Естественият ми цвят на косата е светъл лешник, но много искам да съм не точно платинено, но нещо подобно - много светло пясъчно русо. Решила съм да се изруся, затова моля ви, не ме спирайте, а ми дайте съвет как да го направя. С боя направо или първо с блондор? Няма да се обезцветявам, това съм го решила. Красиви руси дами (или такива, които някога сте били сполучливо руси), моля ви кажете ми какво точно трябва да направя? На фризьорките в нашия град грам доверие нямам, а искам в домашни условия да постигна това (с помощта на мама естествено). Повечето мои изрусени приятелки ми казват, че смесват някакви оксиданти, окислители, за да нямат жълт оттенък, но грам представа си нямам какво да направя точно, затова обяснете ми подробно. А дали няма да е по-добре просто да се изруся постепенно само с боя, да си пощадя косата, защото все пак съм тъмноруса и ще стане бързо. Много харесвам светлорусите коси, самият цвят ме привлича. Свързвам блондинките със слънцето, много им се кефя. Леля ми има бяла кожа, сиви очи и е точно със същият цвят коса, какъвто аз искам да си направя и е много красива! Не е като слама, а е жизнена и буйна, тя си я навива, изправя, връзва. Много искам да имам и аз такъв цвят!
Момиче, 21 год.

Коментари

1.   Качествена боя, която ще те изруси без супра. Боята изсветлява до 4 тона естествената коса. Правила съм си косата с боите на МАТРИКС и съм най-доволна от тях не се отмива лесно. Поддържам косата си с един шампоан на същата марка против медени оттенъци. Не иска допълнителна грижа. Силно препоръчвам.

4.   Скъпа авторке, няма да те спирам по никакъв начин, но ще ти дам един съвет. В момента те разбирам просто перфектно защото аз бях по същия начин като теб. Наумих си че искам да имам идеални златисти коси и не обърнах внимание на всички които искаха да ме разубедят. Имах дълга и гъста кестенява коса до кръста. След изрусяването ми, косата ми буквално се разболя. Започна да капе, изгуби блясъка и гъстотата си. Започна да се къса и стана просто ужасна. Вече 4 години опитвам да възтановя косата си с всякакви чудотворни средтства и методи, но ефект -никакъв. Сега косата ми е до раменете и дори и не иска да ресте, просто се къса. И пак повтарям, не те спирам а просто ти давам съвет, ако искаш да имаш хубава коса но искаш просто лека промяна, промени прическата си или просто смени нюансa с няколко тона.. но не наблягай на русото.. след време ще съжаляваш, убедена съм.. Успех :)

5.   Косата ми е тънка, тъмно руса.. но съм златисто бежово руса съм вече 10 години и мога да кажа, че чувствам косата си страхотна! Не се къса или пада, но пък съм със сравнително къса коса, каре до раменете. Истината за русото е, че е най-скъпият цвят. Тайната е да залагаш на скъпа и хубава боя, както и на добри шампоани, балсами/маски. Боядисвам се с 9. 13 на INOA, като същевременно вадя кичури с блондор. Поддържам косата с шампоан и балсам ЗА ТЪНКА И РУСА коса, след измиване нанасям двуфазен балсам без отмиване и в краищата конопено или арганово масло, но само био. Фризьорката ми го каза още когато се боядисах руса, за да имам хубава руса, блестяща и най-вече здрава коса, трябва много да се грижиш за нея.. Цвета ще го постигнеш, ако не от първия, то от втория.. Но наистина си трябва много грижа, много, много средства и продукти също. Все пак никой не харесва изгорялото циганско русо с 10 см цъфтежи и 5 см корен тип "не се боядисвам, защото много си увреждам косата". Боядисвам цялата на 2 месеца, като 2 пъти през това време т. е. На 20 дни мажа корен.. Мия през ден или понякога два. Надявам се да съм била полезна! Успех!