Споделена история от Спорт и красота

Искам да стана професионален боксьор!
Здравейте! От месеци насам обмислям да се запиша на бокс. И не става въпрос да ходя и само да блъскам по чувала, а да стана добър и да мога да хода на състезания. Малко инфо за мен: момче 15 170см и 46 килограма. Та въпроса ми е какво трябва да си купя като екипировка? Абе като цяло какво трябва да направя? И да знам че не като на "Роки".
Извинявам се за правописни и пунктуациони грешки.

Коментари

1.   Здравей приятел !
Аз се занимавам с бокс от около 3 години и ме учи вуйчо ми, той е тренирал около 6 години професионален бокс и с него тренираме заедно.
Като за начало първо трябва малко мускулна маса, малко диета и хранителен режим, след това за екипировката ти трябват лапи (където да удряш) боксов чувал и разбира се място където да го правиш. В интернет или по-точно в тубата има видеа от ММА можеш да видиш някой от тях за какво става въпрос и какво трябва да се прави и какво не трябва да се прави.
Пожевалам ти успех !

2.   От автора: Номер 1 може ли да попиташ вуйчо си колко време му отне да се "качи" на професионалния ринг? В смисъл знам че трябват тренировки, наблизо има фитнес зала с боксов ринг с тренери. Колкото до масата няма ли леки категории?

3.   Недей да припечелваш като оставяш хората да те удрят по главата. Помисли отново. Тази глава трябва и за други, далеч по-приятни неща.

Много от боксьорите развиват епилепсия от непрекъснатия травматизъм, а повярвай, наистина това не си струва. Има доста други спортове, които са далеч по-малко травматични, а и куп други начинания,различни от спорта, които са печеливши и забавни.

4.   Какви диети за мускулна маса, бе, номер 1?
Авторе, не мисля да те съдя за тялото ти и т. н.
ПЪРВО- качи МАСА, да, мазнини, така ще качиш и ММ.
Прави силови тренировки.
Дотук със съветите за тялото.
Искам да те попитам знаеш ли, че ако наистина имаш хъс за бокса ще трябва много да те удрят, смисъл, можеш ли да понасяш удари, защото като излезеш 1 в 1 с противника той няма да те гали с перце.

5.   Номер 4 очевидно не е чувал за категории и не знае значението на думата диета.
http://www.bgboxing.org/boxclubs/ - в този сайт са имената на всички боксови клубове. Избери си най-удобния за теб и отиди там. На "професионалния ринг" няма да се качиш поне още 6-7 години. Преди това си аматьор, като трябва да се добави, че аматьорите ходят по олимпийски срещи. Когато Мейуедър бе "победен" (хайде, всеки с поне капчица достойнство ще си признае, че цялата работа бе купена) от Серафим Тодоров на Олимпийските игри, когато и двамата бяха аматьори. Но всички знаем, че олимпийксите игри са просто една световна евровизия, където западния свят обича да отиде на енда екскурзия, под предтекст,ч е ще има забавления. Професионалистите са съвсем друга вода. Там няма протектори, брои се силата на удара, нокдауна е почти винаги загуба, а тежък мач, който е траел 12 рунда (преди бяха по 15, още преди това по 20-30 и нагоре), може да те доведе до сериозни травми.
Изисква се постоянна тренировка, много здрав режим (забрави да излизаш в петък с приятели), доста лишения и прочие. А екипировката ти е най-малкия проблем.

А и забрави за митовете от рода на "да те бият, да държиш на бой". В бокса, се стремиш да избягваш и да не понасяш удъри. Дори и един Кличко, ще падне от някой аматьор, ако последния успее да вкара 3-4 добри удъра.

6.   Номер 4 очевидно не е чувал за категории и не знае значението на думата диета.
http://www.bgboxing.org/boxclubs/ - в този сайт са имената на всички боксови клубове. Избери си най-удобния за теб и отиди там. На "професионалния ринг" няма да се качиш поне още 6-7 години. Преди това си аматьор, като трябва да се добави, че аматьорите ходят по олимпийски срещи. Когато Мейуедър бе "победен" (хайде, всеки с поне капчица достойнство ще си признае, че цялата работа бе купена) от Серафим Тодоров на Олимпийските игри, когато и двамата бяха аматьори. Но всички знаем, че олимпийксите игри са просто една световна евровизия, където западния свят обича да отиде на енда екскурзия, под предтекст,ч е ще има забавления. Професионалистите са съвсем друга вода. Там няма протектори, брои се силата на удара, нокдауна е почти винаги загуба, а тежък мач, който е траел 12 рунда (преди бяха по 15, още преди това по 20-30 и нагоре), може да те доведе до сериозни травми.
Изисква се постоянна тренировка, много здрав режим (забрави да излизаш в петък с приятели), доста лишения и прочие. А екипировката ти е най-малкия проблем.

А и забрави за митовете от рода на "да те бият, да държиш на бой". В бокса, се стремиш да избягваш и да не понасяш удъри. Дори и един Кличко, ще падне от някой аматьор, ако последния успее да вкара 3-4 добри удъра.

7.   можете ли дами помогнете къкъв хранителен режим да спазвам тренирам бокс от 3 месеца и незнам какво да ям преди трен и след трен и по време на почивка благодарен съм ви от сърце

8.   Хранителен режим? За какво ти е треньорът?
Относно въпросът колко време отнема да се качи боксьор на профиринга - който не му достига търпение, просто да не се захваща.