Споделена история от Спорт и красота

За мускулите на гърба
Здравейте, пиша тук, защото искам да получа малко помощ.
Аз съм момче на 17 години, висок съм 1. 76, тежа 62 килограма. Никога не съм ходил на фитнес, т. е нямам опит. А имам нужда, защото имам проблеми с гърбначния стълб(леко изкривяване) и освен това-не съм нито силен, нито издържлив.
Бихте ли ми предложили Вие, които сте навътре в нещата, програма за стягане на мускулите на гърба и програма за издържливост, подходящи за напълно начинаещ. И ако някой е имал проблеми с гръбнака, да сподели какво е правил, за да се оправи.
Благодаря Ви
Unknown

Коментари

1.   Прави придърпване на скрипец, пред гърди, гребане с щанга пред гърди, и двете упражнения с леки килограми и ще се оправиш

2.   https://www.youtube.com/results?search_query=spine hygiene&page=1

Хигиена за гръбначния стълб. Но първо се консултирай с лекар. Част от упражненията са ги правили и като физическа зарядка, едно време. За мускулите на гърба се сещам за набиране.

3.   Откакто се помня гръбначият ми стълб е изкривен. Като по-малка ходих на плуване (спорт в който не се иска да си много изрдъжлив нито пък силен) и така и до днес. Освен за гръбначните много помага и за всички останали мускули и това ми харесва в него. Проблемът обаче е, че спреш ли всичко си се връща на предишната позиция. Друго нещо, което правех беше набиране и други леки подобни стагящи мускулите на гърба 'упражнения' на лост.
ж, 15

4.   За гръб по-добро упражнение от набирането няма. Никой фитнес уред не може да те натовари колкото тренировка със собствените ти килограми. И аз имах проблеми с гръбначния стълб, но никога това не ми е пречило на тренировките.

5.   Автора:Благодаря Ви, хора!

6.   Прави гръбни преси. Аз правя заради танците. Много си разтагам гръбнака и за да не го изкривя правя гръбни преси, около 100 всеки ден. Моя приятелка е гимнастичка, тя също прави гръбни преси наред и с други упражнения, но те не са толкова за мускулите колкото за разтягане. Можеш също да застанеш в така наречената кучешка поза и да риташ назад единият си крак, колкото можеш по към главата си, после и с другият крак. Възможно е да те заболят седалишните мускули. Успех!