Споделена история от Спорт и красота

Къде мога да намеря добри фризьори в София?
Здравейте, читатели/ читателю! Пише ви момиче на 16 години по повод намирането на добър фризьор. Имах страшен косопад в продължение на 6 месеца, заради драстичното ми отслабване, за което аз съм си виновна. 2/3 от косата ми отиде в канала и кофата за боклук. Не бях ходила на фризьор от много време и съответно това, което бе останало от косата ми бе цялото цъфтящо. Преди 3 месеца бях на фризьор. Около 7 см си отидоха и въпреки това имаше още цъфтежи. Преди 2 седмици пак бях, но този път ми изрязаха 1-2 см и отново не всички цъфтежи. Рових се из интернет и намерих така наречения long bob, който според мен е всичко друго само не и long, но ми допадна много. Гледах какви ли не видеа и снимки.
От както се помня съм била със страшно дълга, гъста коса. След като изпопада мисля, че все пак къса коса ще е най-добре. Майка ми е на същото мнение като мен. Проблема е, че нямам голямо доверие на фризьорите. На 14 бях на вълна емо прически. Така и не си получих емо прическата, която исках. Показах не една, а цели 5 снимки на фризьорката. Обясних й как, но резултата беше далеч от желания. Затова пиша тук, в търсене на човек, намерил фризьор, който може по снимка да направи съответната прическа. В тази, която искам не виждам нещо много сложно, но все пак може да я подстрижат много по- късо от желаното или обратното. Аз нямам нужда от филиране, ясно защо. Местоположението на фризьорският салон не е от значение, стига да е в София. Все някак ще се добера до препоръчаният от вас фризьорски салон. Благодаря предварително и се извинявам, ако съм допуснала каквито и да е грешки.

Коментари

1.   Според мен не ти трябва фризьор, а повече самочувствие. Който и фризьор да те прави, прическата при теб ще стои различно от при модела, а и след като се изкъпеш ще е различна от при фризьора. Щом си пробвала много фризьори и не се харесваш, не е от тях. Иначе точно в София е студиото на Стилист Капанов - ако и там отидеш и не се харесаш, не знам. В града ми има ученик на този фризьор и всички остават много доволни, но не става без самочувствие.
Според мен на теб не ти трябва скъсяване. Достатачно си била по фризьорите. По-добре се захрани правилно, изчакай и не ходи по-често от на 3 месеца на фризьор ако искаш дълга коса. Срещу цъфтене помагат много кристалите, маслата за коса, а капането си е от диетата вече, но си виж и яйчниците за кисти, защото може да е и на хормонална основа нещо такова. Вземи си витамини от В групата, А, С, Е особено и се научи да се харесваш каквато си - стига се стреми да приличаш на някого дори по прическа или нещо такова. Видях в интернет прическата, която имаш в предвид - това е една обикновена и скучна подстрижка „на черта“ както я наричахме на времето - лошо няма, но това няма да ти върне окапалата коса.
До някъде действително ще е добре ако се подстрижеш така, защото израства равномерно косата на долу, но не знам дали няма при теб да изглежда прекалено рядка косата, но можеш да се подстрижеш така и после година някъде да не ходиш на подстрижка, само на връхчета. Аз откакто ползвам масла за коса не ми цъфти, което е много добре.

3.   Ела у Перник, тука подстригваме безплатно. Даже няма да ти останат и уши.

Перничанина

4.   Естествено на улицата на фризьорите - "Майор Първан Тошев", жк. "Стрелбище". Там има 5 салона и 5-те посещавани само от хай-лайфа.