Споделена история от Спорт и красота

Прекалено ниска
Здравейте!
Момиче съм на 18 и съм висока едва 158.
Сякаш престанах да ръста на 16.
Но това с ръста ми е основния комплекс.
Дори ниските момичета са по- високи от мен.
Искам да ми дадете съвет, за това какво да правя за да подсиля ръзтежа си?
Дали мислите, че до 19/20 г. растат само момчетата?
От един месец всеки ден правя упражнения за разтягане, бягам, плувам, но за сега не виждам резултат.
Смятам да продължа да ги правя още месец или два.
Баща ми е 178, а майка ми 160.
Всички от рода на баща ми са високи(187 дядо, 173 баба)
Искам по някакъв начин да израстна поне с още 3-4см.

Коментари

1.   Научи се да живееш такава каквато си и да се харесваш, защото не е възможно да порастеш повече вече. При момичетата растежът е приключил на 18
Късно си се сетила, а може и да е ген и нищо да не е могло и без това да се направи
Можело е да се направи нещо под 14 годишна възраст - да ти бият хормони на растежа и тем подобни, да ядеш повече месо и така нататък, но не и сега.
Приеми се просто....има доста ниски хора у нас, а и мъжете харесват джобни гаджета доста често - носи високи обувки и живей, а всички упражнения са просто нахаос. Може с йога и пилатес да разтегнеш сушужилия и гръбнак и действително да качиш 1 см. но каква е хвайдата не разбирам

Когато един ден сама чакаш дете да знаеш от мен, че се ядат достатачно животински белтъчини и богати на калции продукти - мляко, сирене, кисело мляко много, качествено нетлъсто червено месо (хормон на растежа!), риба и яйца, а после гледай детето ти да се храни и с горните храни, наред с много плод и зеленчук.
Българите са станали толкова ниски, защото са почнали масово да консумират бял хляб след ВСВ от липса на по-хубава храна, така и намалява ръста на нацията като цяло, но ти като момиче имаш късмет с тези мерки - мъжете действително често си падат по миньончета, а и можеш да носиш високи обувки. Гадно е за мъж да има такъв ръст.
Аз съм 175 см. (жена) и съм най-ниската от семейството от 3 поколения (прабаба ми е 190 см., после падат постепенно до моята височина) та често ми се налага да ходя по работа в Рим и не можеш да повярваш, но там дори мъжете са често колкото теб.
Масово вися с две-три глави над тъплата, толкова ниски хора на куп не съм виждала. Ти си почти 160 см висока, което за жена е ОК, но там има жени под 155 см. и с токове са колкото теб.
Мъжете са 170 високите - направо не можах да повярвам. Винаги съм мислила, че българите сме ниска нация, но не е така изобщо...
Ти за себе си можеш да сториш нещо като внимаваш с килограмите и се обличаш интересно, носиш висок ток, а реално едва за децата си можеш да сториш нещичко като по време на бременността се храниш по горния начин (много качествена и силна храна, много зеленчук, без сладки и тестени неща), а после готвиш у вас хубава храна с качествени продукти за семейството си.
И сега не е късно да почнеш да се храниш така, защото по-ниските жени страдате на възраст от костни заболявания. Хапвай си кисело мляко по кофичка на ден, всеки ден месо, но от качественото, яйчице и няма да съжаляваш (наред с плодове и зеленчуци, разбира се)

2.   Най-желаните момичета са миньончетата, това не е комплекс! Мъжете обичат ниските момичета защото така един вид ги закрилят! Аз искам да съм по-ниска пък :( На 19 съм и съм 178. Винаги съм искала да съм ниска момчетата са колкото мен, че някой и по-ниски ;D
Не мисля, че ще пораснеш повече, но не се комплексирай от височината си <3

3.   Какво да ти кажа.... на 21 - 1. 55м :)
Те даже са по-скоро 54см, но ме писаха и 55, да се радвам :Д

4.   Аз съм на 18 и съм висока 156, но съм се приела такава каквато съм и се обичам такава - нисичка;д
Много по добре е от колкото да си 1. 80 примерно.
Пък и мъжете предпочитат по ниски жени.
Поддържай тялото си във форма, обличай се добре и дори 145 да си, пак ще изглеждаш страхотно.

5.   Аз съм мъж, на 27 години, висок съм 182 см. Ако момичето е чаровно, умно и с чувство за хумор, не ми пука колко е високо. Споко, има и далеч по-зле. Всичко е ген.
АКАТИМ

6.   Аз съм на 25 и съм 1. 50.
И на мен ми е комплекс това, ама няма какво да се прави.
Има високи обувки за тия работи ;-)

Подбирай си дрехите и обувките, както и прическата и въобще не се притеснявай от това, че не си много висока.
Имам позната, която е на 40-45 г а е 1. 45, но това не я е спряло да постигне мечтите си.

Вярвай в себе си и запомни, 4е човек е голям колкото са големи мечтите му, а не колкото е висок. ;-)

Забрави комплексите и бъди щастлива!

7.   Здравей!
Момиче на 13 съм, висока съм 1, 69, и тежа около 50 кг! Имам приятелки който са колкото мен и да.. обаче имам една приятелка с една година по-голяма от мен и едва има 1, 40, и тежи около 40 кг. Тя винаги е искала моята височина, а аз нейната. Гадно ми е всички момчета са ниски а аз като клон стърча :д и като някое ме прегърне аз трябва да се наведа което е кофти и за двамата.
Мъжете обичат повече ниските, сладко е.. може и най-ниското момче да те дигне. И така! А и наскоро някой ми каза, че високите умирали по-бързо!
Нали знаеш, всеки иска това което няМа!