Споделена история от Спорт и красота

Спортуване и отказване на вредната храна - дали ще отслабна?
Здравейте :)
Сигурно от заглавието разбрахте за какво става дума, но сега ще обясня положението си по-подробно:
Висока съм 167см и тежа 60 кг. Иска ми се да махна 3-4 кг и съм решила да го направя, като откажа всичко вредно (чипсове и снаксове, пържено, тестени храни и т. н. ) и като спортувам. Въпросът ми е дали ще успея да махна по този начин тези 4 килограма или не? Моля тези, които са го правили, да изкажат мнението си :)

П. С. Моля модераторите да публикуват историята ми, защото е важно!

Коментари

1.   Аз съм момче и само със здравословно хранене и здрави тренировки за 2 месеца успях да "изкарам" 3 реда плочки, а когато започнах имах само 1. Ям каквото ми се яде (хляб, шоколад, каквото се сетиш), но си броя калориите и се стремя да съм на калориен дефицит. Единствените ми ограничения са, че спрях газираното, соковете и много рядко ям пържено. Наблягам на варено и печено. Цифрите са най-важното нещо, когато искаш да отслабваш. Просто калориите, които изгаряш трябва да са повече от тези, които приемаш. И още нещо, това което показва кантара няма голямо значение. Огледалото е най-доброто мерило. Аз свалих само 2 килограма, а приятелите ми мислят, че съм отслабнал с поне 7-8. Успех!

2.   трябва да махнеш 10 кг според мен, заради височината ти.
точно това, което смяташ да направиш е правилното решение.
спортувай. не е нужно да ходиш на фитнес. можеш да правиш упражнения у дома. аз следвам едни упражнения на една мацка от почти три месеца и отслабнах 5 кг. промених начина си на хранене също (това поне от година и половина). всъщност това е най-важното и на първо място! след това е спортът. защото колкото и да спортуваш, ако не се храниш както трябва, нищо няма да направиш.

тренирам от тук: http://fitnesinstruktor.com/90-dni/

чета тук: http://inspiredfitstrong.com/bg/blog/

чета и много други де, но тези мацки са страхотни.
успех.

3.   Мила, не слушай номер 2! Нормата ти е 55-57, или нещо такова, че а не 50кг, на 1. 67! Номер едно е прав, но според мен е глупост да смяташ калории... По темата: 1. Направи си режим и яж по 5-6 пъти на ден, в малки количества... 2. Без диети, имат йо-йо ефект.. 3. Не махай всички тези храни изведнъж, а постепенно... Имам въпрос, на колко си?

4.   #3, факта, че за теб е глупост да смяташ калории, говори, че не си много информирана по темата. В процеса на отслабване/здравословно хранене всичко се свежда да калориите и те са най-важното нещо. Има огромна разлика дали приемаш 1500, 2000 или 3000 калории дневно. Страшно важно е човек да определи калориините си нужди (от колко калории има нужда дневно), защото веднъж разбереш ли отговора, можеш да сваляш килограми, да качваш или просто да поддържаш едно и също тегло, а всеки човек се стреми към едно от тези неща. :)

5.   А, и още нещо. Ако искаш да отслабваш, НЕ трябва да ядеш често на малки порции, а напротив - рядко и в по-големи количества. Първо, когато ядеш малки порции, само ще "дразниш" тялото си, защото няма да си толкова сита, колкото ако ядеш големи порции, и постоянно ще мислиш за храна и ще чакаш да дойде време за следващото хранене. Второ, вярно е, че когато ядеш по-рядко, приемаш по-голямо количество храна и калории, но в същото време тялото ти има МНОГО повече време да изгори тези калории, отколкото ако поглъщаш някаква храна на всеки 1-2-3 часа. Аз обикновено се храня 3 пъти дневно. В 10 сутринта, 14 или 15 часа след обяд и 20-21 часа вечерта. Ако огладнея през останалото време, ям някакви плодове. Откакто започнах да практикувам този режим, съм във формата на живота си. Естествено и спортувам доста. Здравословното хранене и спорта вървят ръка за ръка. Ако правиш само едното, за съжаление няма как да стане. :)

6.   Пробвала съм го и от 50 кг станах 42 за около 2 седмици.

7.   номер 2 съм. към номер 3: що пък да не ме слуша?? ти много знаеш щото. не е нужно да яде по 6 пъти на ден. посочила съм източници, да чете. може да яде и по три пъти, но да е правилната храна. аз не ям повече от три пъти на ден. това тъпчене по 6 пъти е изтощаващо да не говорим, че не всеки има време и място. затова трябва да се чете, а не да се говори наизуст по колко пъти трябвало да се яде. толкова съм чела по темата, че няма да ми стигне мястото да пиша.
да не ме слушала. ха
аз съм 1, 70 висока и тежа 53 кг. вече (колкото съм бил винаги) изглеждам супер. бях 61 кг преди точно година, щото имах проблеми и мислех че като се тъпча ще ги реша.

8.   Еми номер 7, мога да ти кажа, че хич не си супер...За теб може да си перфе, ама за мъжете не си толкова привлекателна.Авторката има нужда от 3 , най много 4 кила да свали .

9.   Благодаря за съветите :-)
И до номер 3: на 13 съм
От авторката

10.   ХАХАХАХАХ тук има адски много неинформирани хора и такива, които ама ИЗОБЩО не са наясно със нещата, а говорят! Не съм чела всички коментари, но само от първите 4 ми стана ясно колко много хора, които не са наясно ще коментират, а тези които са - ще са доста малко!
Така, послушай ме и няма да съжаляваш, обещавам ти!
1. Не се вманиачавай и не си смятай калориите, които приемаш, защото ще се побъркаш. За men е пълна простотия това смятане на калориите!
2. Ако искаш наистина хубави резултати яж чисто, т. е. здравословна храна, а не да ядеш както преди!
3. Яж често, но по малко! Яж поне 4 пъти на ден, през 2-4 часа. И най-важното не забравяй закускатa!
4. Тренирай редовно, а не един ден тренираш, а на другия ден да си кажеш ''оф мързи ме сега - утре''! Тренирай по 4-6 пъти седмично, но не и всеки ден, защото почивката също е важна от значение! И спи поне 8 часа, а не да си недоспала!
Имай в предвид, че колкото по-малко имаш за сваляне, толкова по-бавно и трудно се свалят, така че трябва да имаш търпение и да си дадеш реално време.

УСПЕХ!