Споделена история от Спорт и красота

Периодично гладуване?
Здравейте! Днес случайно попаднах на статия за т. нар. Intermittent Fasting или периодично гладуване. Доколкото разбрах, това не е диета, ами хранителен режим, защото няма никакво ограничение на храната. Просто всичката храна трябва да бъде приета в рамките на няколко часа и през останалото време не се яде. Четох доста добри мнения, но само на мъже, които се занимават с фитнес. Тъй като съм момиче, искам да ви попитам дали има жени, които да го пробвали и какви са били резултатите? Благодаря! :)

Коментари

1.   Да, има. Казва се Инес Субашка. Тя е кондиционален треньор, вкара кросфита в България и е есин от пионерите на фастинга в страната. Ето сайта й: inspiredfitstrong. com. Там тя има дълги статии за фастинга, за използването му при мъжете и жените.
Успех! Ако имаш въпроси, питай, аз самия спазвам този режим.

2.   Аз съм го пробвала, мисля че беше преди около година. Издържах само един ден. ДА! Отслабва се, аз за един ден отслабнах с половин килограм. Целта е да ядеш в рамките на 2 часа, а по време на другите 22 часа да гладуваш. Учените са направили доста проучвания, така че спокойно, няма как да надебелееш, ако спазваш стриктно часовете. Лично аз не мога да издържа на периодично гладуване, но мисля че ако веднъж си го наложиш, можеш да постигнеш добри резултати. Опитай! Нямаш какво да губиш!

3.   Незнам какво точно представляа това но мога добих донякъде представа от коментара на номер: 2
И исках да ти кажа че преди съм спазвала много диети но все повече и повече напълнявах не отслабвах и след известно време понеже аз неям много но пък баба ми казваше че трябвало много пъти но по малко но така качвах повече и повече.

И след изветно време без дори да се усещам ядях и до днес си ям един път на ден по колкото си искам е аз не съм от хората който ядът и много де но по 2 филиики с нещо някой път и 3 когато съм по гладна с каквото си искам без да се ограничавам ям си предимно към 19:00 часа някой път и 20:00 но по един път на ден и съм забелязала огромна промяна свалила съм доста килограми хората около мен постоянно ме питат как съм отслабнала толкова казват ми че много съм отслабнала много съм била добре така :) но и аз виждам огромна промяна в килограмите макарче вповечето хора са на мнение че вечер като ядеш най много се качват килограмите но според мен изобщо не е така. Майками е същата като мен яде един път на ден само вечер но тя хапва към 23:00- 24:00 часа мога да ти кажа че поне по 8 яйца си пържи и изява и около половин хляб а е по слаба и от мен такав е била винаги и винаги така се е хранела :)
Ако искаш опитай според мен се отслабва и то доста като съдя по себеси!!