Споделена история от Спорт и красота

Фотоепилация и обезкосмяване
Здравейте! Имам 2 въпроса.
1. Днес бях на кола маска за първи път, но не си чувствам кожата гладка както със самобръсначката. Въпросът ми е ако сега мина със самобръсначката ще предизвикам ли бърз растеж на космите?
2. Вторият въпрос се отнася за фотоепилацията. Моля ако някой от вас си е правил нека сподели какво представлява самата процедура и дали наистина е спасение от космите за години? Знам че е малко по скъпичко но за съжаление явно това е единствения изход, понеже имам наистина много косми и след дългото третиране със самобръсначка се сгъстиха още повече. Знам че са нужни няколко процедури до крайния ефект затова моля Ви наистина ако някой знае нещо да сподели за да може да започна през зимата и лятото да съм обезкосмена.
Извинявам се ако вече има такива теми, но наистина не намерих достатъчно информация. Ще съм много благодарна ако споделите историята ми.

Коментари

1.   За първи въпрос само мога да кажа, че с колко ще ти растат космите не зависи от начина на обезкосмяване, а си е генче (също и колко косми ще имаш). Просто при бръснене космите сякаш са по-груби, но това е защото си им отрязала връхчето - ако оставиш такива косми да растат, те ще си станат пак нормални и няма да боцкат, но растежът не се засилва от бръснене - или си космат, или не си. Аз се бръсна от много години и нито по-бързо ми растат космите, нито повече са станали - имам просто малко косми и съм светъл човек.

2.   Има ли разлика между фотоепилация и с лазер?