Споделена история от Спорт и красота

Фитнес - Kреатин
На 17 съм и искам да попитам вредно ли е да пия Креатин дали това нещо по някакъв начин ще ми повлияе на футбола защото ходя на фитнес да заякна на терена да не може кой да ме мръдне ще пречи ли креатина нещо на тренировките ми по футбол

Коментари

1.   Вземи си креатин монохидрат, най-хубавия като цена/качество е на MEX.
Взимай по 10гр на ден през първата седмица,
например - 5гр сутрин след закуска и 5гр след вечеря.
От втората седмица нататък взимай по 5гр на ден.
Няма значение по кое време го приемаш.
Няма да ти попречи на футбола.
Пий много вода (2-3л), за да не получиш крампи.
Няма странични ефекти освен водна задръжка, ще те направи по издържлив и малко по-силен.

2.   Малък си още, креатинът прекратява НАПЪЛНО растежа на човешкия организъм, който трае до около 23 години. Т. е. тва значи, че както изглеждаш сега (на 17), така ще изглеждаш и на 30. Искаш ли наистина това? Давай. Аз съм с 15 години зала и знам много добре, на 35 съм в момента.

3.   Купувал съм си, принципно няма доказателство да вреди, стига да го приемаш в описаните количества и да пиеш много вода.

Ама си купи Креатин на Creapure, най-чистия на пазара.

4.   Вреден е да. Всичко, което се приема изкуствено от човек е, това че се оправдавате с егото си, за да изглеждате по-добре си е ваш проблем. Човек не е създаден и не е еволюирал да бъде културист.
Сега ще ти дам пример, който много такива като теб, включително и аз като малък не знаех.
Виж CR7, защо сега има някаква мускулна маса? ! Ходи на фитнес? Яде като разпран по 15 пъти на ден? Сгъва за бицепс и разгъва за трицепс? НЕ! Виж му снимките откогато е млад - щека е тогава, но с годините и тренировките, които тренировки му се свеждат до футбол, лицеви, корем и има някви снимки там с гирички е качил. Защо е качил? Защото някои хора, дори да не тренират тежко, ако са постоянни, ядат нормално с годините натрупват качествена мускулна маса. Да той може да е 79 кг на 185 см, обаче преди сиг е нямал и 60 кг. Сега за вас и зомбираните ви мозъци на дечурлята 79 кг на 185 ви изглежда малко, обаче един от най-добрите ли е в Света, да.
Ей тва не може да Ви се набие в главата и почвате и спирате постоянно, мислите че като вземете креатин и протеин ще качите и ще станете по-мощни от другите... Ще качите и после толкова бързо и ще свалите.
"Не братле, как ще е вреден? Я виж колко натита го вземат, луд ли си? Тва е натурален продукт. " Вие ги гледате, че сега са здрави, ама във фитнес каналите не пускат изследване на креатинина. Отделно какво означава здрав човек? Здрав човек, за мен е такъв, който може да доживее поне до 75-80 без болести, за такъв фитнес маниак не знам, повечето от 40 ги болят ставите... защо ли, нали загряват? !

5.   Ще повлияе и то бая. Ще станеш по-едър но по-бавен. Аз пия от 8-9 месеца и... Не се хваля ама не мога да вляза през вратата напред а настрани, което е наистина лошо. Преди бягах 50 метра за 6 секунди а сега за 10-11. Но все пак ти си решаваш, ако искаш пий ама не те съветвам да почваш.

6.   Креатина не е вреден ще ти помогне не прави зареждаща фаза а си приемай по 5гр всеки ден без значение кога той задържа вода в клетките на мускулите не под кожата не е вреден за бъбреците креатина е най изследваната хранителна добавка като цяло и няма странични ефекти има много изследвания чети не слушай какво ти говорят хората в България със своето закърняло мислене растежа няма общо с креатина и като го спреш няма да имаш промяна мускулната маса ще си я имал докато ти е необходимо всмисъл докато тренираш. Човека няма да става културист правете разлика между суплемент и медикамента в 1кг телешко има 5гр креатин дали от месото или от добавката няма значение тя е храна на прах примерат с роналдо беше смешен професионалните културисти не ядат по 15 пъти при положение че приемат по 8000 калории. Храненето по 6 пъти е мит натурален трениращ може да приема калориите и макронутрирнтите и с 3 хранения. Хора без опит и които не са чели изследвания и използвали креатин да не пишат.

7.   От Автора: Фитнес инструктура ми каза, че няма да има никакво влияние дали ме лъже или казва истината :)

8.   н 6 казва истината, такава каквато в момента е проучена и публикувана. Аз чета само американска литература по темата и няма какво да допълня, освен че креатинът действително няма влияние при начинаещи в тренировките, а трябва вече да си стигнал до своя лимит едва ли не и да се „заредиш“, . 5 мг. са точната доза. Аз си взех креатин, но смятам да го пия, след като напредна малко поне с тренировките. Взимах няколко месеца и нямаше ефект, разбира се - може и без него, но с него ще си заредиш мускулите с вода и така нататък, но не е вреден.
И за храненето 6 е прав. Аз се храня дори 2 пъти на ден и съм щастлива с това - няма заради щуротиите на някои незнаещи да се тъпча цял ден и да живея за яденето и тренинга.

Има смисъл от две хранителни добавки - от млечния протеин Whey и от креатина, НО при тренирани вече хора.
За отслабване има смисъл концентратът от зелен чай.
Общо взето това са всички смислени хранителни добавки важно е ти самият да се храниш с богата на животински протеин храна и достатачно въглехидрати и малко мазнини. Успех