Споделена история от Спорт и красота

Ще порасна ли още?
Привет! Аз съм момиче на 16 години и от 2 години съм висока все 160 сантиметра и не мърдам повече. Не ходя официално на спорт, но тренирам във фитнеса, бягам, храня се пълноценно. Майка ми и баща ми са много високи, а аз с две глави по-ниска от тях :(. Въпросът ми е до колко най-много години се расте при момичетата, и какво да направя за да порасна с няколко сантиметра още? Ще съм ви много благодарна, ако можете да ме посъветвате нещо, не искам да остана ниска цял живот :(. Другите момичета от класа ми всичките са по 170 ръст.

Коментари

1.   Като момиче на 16 г. просто при теб растежа почти е приключил - в най-добрия случай да качиш още 1-2 см., но и това не е сигурно. При момчетата е възможно и след тази възраст да растат и то много, защото те по-късничко се развиват.
Това, че твоите родители са по-високи, а ти по-ниска не е рядкост, а ти как определяш храненето си не е от значение. Майка ти например е важно как се е хранила по време на бременността, а после в първите 2 години какво си яла и в какви количества - например ако си била на кърма и е нямало достатачно, а по време на бременността ти майка ти ако не е яла достатачно силна храна- червено месо, млечни продукти, яйца....
Да, важни са плодовете и зеленчуците, но точно в 1999 г. страната ни беше в много дълбока криза, а майка ти по това време е била бременна.
Отделно ти е трябваЛО (минало свършено) да се храниш по време на растежа най-важното достатачно като калории, но и с какво е важно - пак червено месо, яйца, млечни продукти, плодове, зеленчуци и то достатачно като калории. Движението също е важно.
Храната е много важна, особено животинската. В моето семейство дори се наблюдава спад на височината от 20 см. - прабаба ми е била 190 см. висока, а ние сме вече към 170 см. високи, защото преди в моето семейство са били хората големи фермери, яли са много месо и сирене, а след това идват и войни, идва и трудният живот в града на бял хляб и боб...
Но 160 см. за момиче са ОК. Можеш да носиш високи обувки например и така нататък. Важно е човек да е здрав, а за височина от 160 просто няма какво да се ядосваш като момиче, а и освен това ти носиш гени и на отдалечени твои предци - това, че родителите ти са високи не значи, че нямате и друг ген, а и не можеш да промениш вече това, а просто ти когато си бременна внимавай да не пренебрегваш червеното месо и богатите на калций и протеини храни от животински произход.

2.   Ти си на 16 растежа при теб трябва да е приключил,
а момчетата на 16 още растат аз съм на 19 и още не съм спрял.

3.   Ръстът е до ген и на майка ми родителите й са високи, а тя е по ниска от тях, прилича на една от бабите си.

4.   Аз съм момиче на 13 години и съм висока 153 сантиметра, но не съм комплексирана от ръста си! По- ниските жени могат да носят много красиви обувки на висок ток, които са много привлекателни за мъжете, а по- високите дами не могат да си ги позволят. Представи си как би изглеждала една жена, която е 170 сантиметра и обуе обувки с десет сантиметрови токчета! Не е красиво жените да са по- високи от мъжете, затова много мъже харесват джобните гаджета! Не се притеснявай за ръста си, бъди усмихната, спортувай активно, храни се здравословно и се наспивай. Постарай се да имаш добра пропорционалност на тялото си и другото не би трябвало да те притеснява.
Ако пък въпреки това искаш да станеш по- висока ти препоръчвам спортове като баскетбол или волейбол и пълноценно хранене.
УСПЕХ!!! ;)

5.   и какво като другите са 170? за жена е по- хубаво да е средна на ръст или ниска. това че са по 170 и то на 16 години е много смешно за мен. аз съм на 20 и съм висока 155 и НЕ искам да порастна. баща ми е 190 а майка ми 165 а аз съм 155- и какво от това? това че евентуално можеш да почнеш да ходиш на спорт не значи че ще порастнеш. ти си средна на ръст и повече не ти трябва да порастваш. в днешно време всички се тъпчат с химии ( вкл. и храната) и затова са толкова високи. работа на мъжете е да са високи, не на жените.

6.   Няма от какво да се комплексираш, момиче! Първо, до 20 години има още накъде да растеш. Аз съм момче, 1. 65 съм висок, но не ми липсва женско внимание, защото полагам усилени грижи за вида си. Не съм съгласен с Н4, в любовта ръста няма значение!!!

7.   Аз съм висока 1. 65.
Повечето ми приятелки са 1. 50, дори и по-малко, не се комплексирай от това, идеален ти е ръстът.
''Малката жена е голямо бижу'' :):)

8.   За съжаление след 16 вече се расте съвсем малко, да не кажа никак. Така, че примири се, че няма да станеш 170, най-много да качиш още 2-3 см. Но да ти кажа 160 изобщо не е чак толкова зле. И аз съм толкова. Отне ми години докато се примиря, сега имам болки в глезените от носенето на токчета с години, но като слязох от токчетата и се огледах наоколо видях, че има доста жени с подобен ръст. Да, има и многоооо по-високи, но има и много с моя ръст, така че не се чувствам като джудже или нещо подобно. Какво да правиш, природа. Не зависи от нас! Ако това ще те успокои има доста известни жени с подобен ръст пък не им пука изобщо. Ти да си виждала Мадона или Ева Лонгория да се стесняват заради ръста си? И не са само те. Така, че или носи токчета или по-добре се приеми такава каквато си.

9.   Виж това и ще разбереш, че няма защо да се притесняваш за ръста си.
http://hotnews.bg/n/minyoncheta--najgolemite-zvezdi-v-sveta.32569.html