Споделена история от Спорт и красота

Накъсана и стърчаща коса
Може ли да ми препоръчате спрей за стърчаща коса. Косата ми не се накъдря, а просто е адски накъсана и стои като несресана и незнам с какво да я загладя за да не изглежда така. Може ли да ми препоръчате някакъв ефикасен спрей, моля?

Коментари

1.   Не си посочилa от кaкво е тaкa нaкъсaнa- топлинни обрaботки, силни бои/обезцветители или друго.
Aз имaх подобен проблем от... рaзресвaне. Понеже ми е много дългa и чупливa към къдрaвa косaтa след къпaне е aд вчесвaнето. Нямa кaк дa вчешa след изсъхвaне, зaщото се нaкъдря повече, стaвaм кaто зелкa в глaвaтa, силно сплетенa кaто топкa. Отдaвнa не ползвaм никaкви химии, без товa с бaлсaми или не пaк я скубя много докaто я рaзрешa добре.
Вече ползвaм сaмо бебешки шaмпоaн, оцет зa бaлсaм и нaтурaлни мaслa зa овлaжнявaне. Скоро обaче опитaх нов метод и силно впечaтленa. Нaй- обикновенa свинскa мaс. Прибирaм предвaрително косaтa нa опaшкa и мaжa сaмо нея, без корените. Измивaм нормaлно след около половин чaс с бебешкият шaмпоaн и после зa последно изплaквaм с около 50 гр. оцет в половин литър водa.
Не сaмо вече не се скубя кaто преди, стaвa много мекa и се рaзресвa лесно, не се нaкъсвa, крaищaтa, които изглеждaхa ужaсно, ( точно нaкъсaни) сегa сa кaто прясно постригaни, a и косaтa ми е супер лъскaвa, със стрaхотен блясък.
Много съм доволнa, опитaй тaкa.

2.   Ами за спрей не знам, но тъй като и моята коса е такава, ако е по- дълга я връзвай на опашка или сплитай на плитка. Използвай лак за коса за приглаждане и би трябвало да стане.

3.   Ползвала съм на GLISS спрейовете - един син блестящ и един с течна коприна, като наименования не мога да кажа точно, но сигурно се досещаш. Има много видове от тях, предполагам всичките са хубави, аз лично бях МНОГО доволна. Косата ми на първо време лесно се разресваше (нанасях го след баня на мокра коса), отделно беше адски блестяща и загладена. Мои приятелки също са ги ползвали тези спрейове и при тях ефектът беше същият. Иначе може да пробваш и с маска за коса. От маските съм доволна отново от GLISS, също от Garnier, Le Petit Marseillais.

4.   пробвай с лак за коса

5.   Нищо няма да ти помогне, особено сега в това влажно време. Косата ти е вече накъсана, ако е и суха - още по-зле.
Ако косата е суха и се нуждае от подхранване, когато излезеш навън примерно и е влажно, косъмчетата изсмукват влагата, защото ти не си им осигурила нужното подхранване, и започват да стърчат още повече, от колкото по принцип.
Взимай някакъв продукт за заздравяване и подхранване, слагай маски, балсами. Има един спрей на Gliss damage repair или нещо от сорта. Има кератин и подхранва и възстановява до 10 слоя от косъма.
Но докато не изсраснат достатъчно, че да се слегнат с останалата ти коса и да не стърчат повече, ще се бориш с тях