Споделена история от Спорт и красота

От червенокоса към руса
Здравейте, хора. Обръщам се към дамите (и господата, ако разбират де), за да ми дадете съвет как да премина от рижаво (червено) към русо?
Миналата година се боядисах медночервено (цвета като на Джулиан Мур и на Бри от "Отчаяни съпруги"). Цветът ми се получи идеално и не съжалявам, но въпросът е в това, че искам освежаване, нещо ново, писна ми от цвета ми и искам да се боядисам отново руса (преди това бях руса).
Косата ми е силна, бързоомазняваща се и при мен боядисванията не я увреждат - дори я правят по-хубава. Но не бих посмяла да се обезцветявам, не искам да ми стане сламена. Фризьорката ми каза, че това е един от начините - другите са да оставя боята да падне (което ще е грозно, не мога да се оставя така) или да слага желания от мен рус нюанс докато цветът ми не стане такъв (тук пък не знам дали русото ще хване върху медночервеното, а не искам да минавам през фаза "морков").
Какво да направя? Има ли дами, които са минавали през това и как са се справили? Ако познавате някакви домашни методи за бързо отмиване на цвета - предложете. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не слушай фризьорите, те затова и ходят с метли - свикнали са да получават веднага супер резултати.
Да, просто остави 1 месец поне на мира косата, после боядисвай с желания от теб цвят ЦЯЛАТА КОСА три поредни месеца като взимай 1 тон може би по-тъмно от желаното, а после почваш пак цялата с по-светъл тон три месеца и чак тогава този, който желаеш.
Ползвай качествени бои. За русо Лореал или Гарниер като Гарниер е по-силната и препоръчвам за начало.
Разбира се, ако си нетърпелива можеш да почнеш директно със светлото...ако си търпелива, новата боя с месеците ще изтласка пигментът на старата навън. Ползвай пепеливи нюанси и шампоани срещу червеникъв пигмент!

2.   Мaсло- шaмпоaн, бaлсaм в рaвни количествa смесени и нaнесени нa косaтa. Изчaквaш около чaс и измивaш, ще смъкне един до двa тонa, aко со боядисвaнa скоро. Инaче сaмо мaслa, можеш дa смесиш 2-3, тъкмо и ще ти подействa кaто мaскa, зaщото ще имa нуждa преди изрусявaне, все пaк си е нaй- силнa русaтa боя.
Нaй- безболезнено е дa зaпочнеш с кичури. Нaпрaви си крaсиви кичури, подредени кaто лъчи примерно, нa светлa кожa стои много крaсиво, a щом си червенокоскa, предполaгaм си и със светъл тен.
Изрусявaне нa цялaтa косa обaче изведнъж, ще ти я увреди силно. След кичури ще можеш дa боядисвaш цялa косa без обезцветители,сaмо с боя. Кичурите ще си стaвaт светло русо, a червеното постепенно ще преминaвa от меден към рус цвяц.
Примерно през двa- три см. по горнaтa чaст сaмо нa.косaтa кичури и aко е дългa, няколко от долу, зa когaто я вдигaш.