Споделена история от Спорт и красота

Ринопластика, гърбица на носа
... нямаше да го мисля толкова, ако не се бях родила с друг нос. Като малка баща ми искаше да се возим на блъскащи колички. Аз не исках, но той настояваше и бум. Блъснахме се и си ударих много силно носа в кормилото, даже помня, че доста време имах три черти на нослето. Тогава не осъзнавах, но носът ми се е изкривил. Растях с комплекси, мислейки, че просто такъв ми бил късмета, така съм се родила, но попаднах на стари снимки от преди инцидента и видях, че нослето там ми е било право, сметнах 2 и 2 и си направих изводите. Имам си грозна гърбица, не голяма, но е там и достатъчно забележима, че да смаже самочувствието ми. Вече съм омъжена, жена на 26г., и бих казала, че от 10 години не спирам да мисля за този проблем. Не обичам да се снимам, а когато вървя по улицата постоянно се притеснявам дали някой не гледа към тази гърбица, ако сядаме в компания все гледам да седна в края, за да има възможно най - малко хора от двете ми страни, които да са потенциални "гледачи" на това "зрелище".
Факт е, че съпруга ми каза "ще отделим от събраните ни пари, но ми обещай, че ще се снимаш повече и няма да си тъжна", а майка ми реагира "ти си мое дете и ще ме боли да ти правят това". И мен ме е страх от операцията, но толкова искам да имам нормален и прав нос, че си направих една снимка преди и след и се свързах с един хирург, който ми каза, че това което искам за носа си е напълно изпълнимо. Просто съвсем леко бях скъсила носа и бях изправила гърбицата. Ноздрите ми са малки, нослето като цяло не е лошо, но тази гърбица е пълен смях.
Въпроса ми е, ако някой има информация, кой хирург в България е добър вариант. Насочих се към д-р Асен Асенов в Пловдив. Цената при него е около 3 000лв. Гледам оферти за Турция, но там се изхвърлят супер много с тези 14 - 15 000лв. Това е нечовешко. Моля да споделите мнения за хирурзи.
Благодаря за отделеното време на всички.

Коментари

1.   Мисля, че твоят нос не е крив заради „инцидента“, но както и да е - питай лекаря ако искаш, но просто носът расте след това и всички малки деца имат чипи и малки носленца.
Колкото до самата операция - задължително у нас. Предложението, което си гледала за Турция е било в лири може би или някакъв ташак (с извинение), защото такава операция дори в Германия е към 2500 евро и вид рутина. Дори 3000 лв. ми се струват прекалено много - гледай да е в университетска болница или в друга етаблирана клиника, където оперират и жерви на катастрофи, където има лекари-специалисти, защото понятието „пластичен хирург“ не е защитено и всеки лекар може да се пише такъв, а в университетските болници това не е просто така.
Към 2500 лв. съм чувала, че струва операцията, но и 3000 лв. да е си заслужава при комплекси като твоите.
Имам състудентка с такава операция - ок беше, ходи с лепенки 2 седмици и толкоз
Аз самата имам полипи в носа и леко изкривен нос в едната посока, така че сигурно също един ден ще се оперирам заедно с полипите, дори художници и фотографи са ми казвали да го направя, но в интерес на истината това ми е и малко като чар. Имам симетрично лице, много правилни черти и без този нос може би ще изглеждам скучно. Придава характер просто, но ако се комплексираш - послушай мъжа си. Едни 3 бона не са кой-знае колко пари, ще се лишиш от други неща или ще спестиш от друго, но това ако ти е важно - не му мисли

3.   Офф и аз имам гърбица, обаче много ме е страх да се подложа на такава операция. Все пак това е нос, който може да промени изцяло лицето ти. Много внимавай на кой се доверяваш, макар че и ти не можеш да си сигурна какъв ще е крайния резултат. Според мен, всичко е на късмет :(

4.   И аз искам да си направя ринопластика, но нямам достатъчно средства за операция извън България. Проучила съм всички лекари тук и лично на мен носовете, които прави Асенов не ми харесват. Прекалено са груби, а съм попадала на много негативни мнения за него.

5.   В Турция цената за първа ринопластика не е описаната от теб сума!!!
Мисля, че само Авшар взима по-скъпо, но той оперира чрез много щадящ метод. При Дилбер ако не се лъжа е към 6000 лв.