Споделена история от Спорт и красота

Мазна коса - защо?
Имам скорошен проблем. Косата ми по принцип е тънка, не я третирам със маши, преси и разни такива само леко през зимния сезон я суша със сешоар... та проблема е че от две седмици насам косата ми се омазнява адски много и бързо. Не се къпя през ден, а на 3 дена(нормално). Не върша тежка физическа работа, за да се изпотявам, ... Къпя се в неделя и в понеделник вече в корените е мазна. Днес сутринта се изкъпах и вечерта след като се прибрах от работа видях че е мазна в корените!? !! И се питам КАКВО се случва? Използвам съвсем обикновен шампоан, но явно ще прибегна към шампоан с хума или ми дайте рецепти за някакви домашни маски :)

Коментари

1.   Ами къпи се всеки ден като се омазнява! Стига с тия остарели бабини методи да се къпем 2- 3 седмично че да не ни окапе косата...!? Купи си шампоан и балсам за ежедневна употреба без парабени и силикон и след месец ежедневно къпане сама ще забележиш разликата.

3.   Не носи качулки и шапки, или слушалки, ако го правиш.. Иначе вземи си някакви балсами против омазняване. Избери един шампоан, за да може косата ти и скалпа да свикнат.
Препоръчвам ти: Garnier Ultra Naturals Linden.

4.   ожеш да направиш разнообразие и да се оттървеш от пробема. Можеш също да ползваш сух шампоан. Успех

5.   Номер 1, явно си нямаш никакво понятие от коса и с какви методи се поддържа здрава.
Косата НЕ трябва В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ да се мие всеки ден. Толкова брутално си изсушавате косите с това миене всеки ден. Трябва да си я тренирате, колкото по-дълго издържате между миенето, толкова по-добре за нея. Разчетете се малко в интернет, било то известни личности, бюти гурута, всички се обединяват над мнението, че косата не трябва да се мие всеки ден. Има подробни обяснения, нищо сложно за прочитане.
Миличка, понеже сега има резки промени в градусите навън, също и това, че вече започва да става много влажно, влияе на косата ти и тя се омазнява по-бързо.
И аз си я мия през три дена, примерно Понеделник и след това Петък. Косата ми е много гъста, бляскава, мека и здрава.
Може да си купиш сух шампоан, наистина помага да "изтикаш" още един ден.
Пиши да видим дали си се справила с положението :)

6.   Според мен е хормонално. Ако си прекалявала с кафето и сладкото, може да се получи. Спри ги за няколко дни и веднага ще усетиш подобрение.

7.   Номер 5 аз ли си нямам никакво понятие от коса!?
От 16г. започнах да я мия всеки ден защото се омазняваше, имах пърхот, косопад и косата ми беше супер рядка и мязаше на слама с мазни корени. Сега съм на 25г и имам коса до кръста почти, гъста, лъскава и се скуби само сезонно есента. Нямам пърхот или някакви проблеми с косата. А освен това не живеем на село, на чист въздух, а в град - трафик, коли, газове, замърсявания, прахоляк - всичко това полепва по косата и я замърсява и ти по този начин я убиваш - като я държиш мръсна и не я хигиенизираш. Известните личности се обединяват под общ сценарии и за това твърдят глупости! Ако номер 5 слуша всички "звезди", а не акъла си не знам как ще се оправи.
А до авторката твой си е проблема - ако искаш ме слушай ако искаш недей и си ползвай мазила и маски, които няма да ти помогнат и само ще си даваш парите на вятъра! Вие не залагате на редовната лична хигиена, гледате да стоите нечистоплътни възможно колкото се може, ей това не го разбирам. Срещам хора които се пукат от мазна коса, но не могат да влезнат банята щото видиш ли трябва петък да влезе, а днес е сряда... Жалка гледка!!!