Споделена история от Спорт и красота

Помощ за махане на целулит
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 19 години и малко отгоре, висока съм 1.65 и....тежа 65 килограма. Наистина, от кръста нагоре харесвам тялото си - тънка талия, стедно голям бюст... Но какво става от другата страна? Пухкави, та чак дебели крака, широк ханш и мнооооого целулит. ;( Пиша ви с молба за помощ. Всяка жена е правила диети, моля споделете ми как сваляте килограми. Знам, че отначало ще е трудно, но съм се решила да подобря тялото си.

Коментари

1.   Аз целулита много бързо го премахнах, по скоро прикрих, защото той никога не изчезва напълно. С този план, целулитът ми се намали драстично за 1-2 месеца:
1. Много вода.
2. Много плодове.
3. Без кафе!
4. Без захар.
5. Без сол.
6. Без мазни храни. ( мекици, банички... )
7. Не се обездвижвай. ( Например аз всеки ден ходя пеша 2-3 спирки)
Когато ти се дояде сладко, може да си хапнеш мед или плод. На мен лично ми е много трудно да тренирам и затова реших да използвам всеки възможен момент да вървя пеша. Първоначално ми изглеждаше трудно, ама после като видях резултатите...

2.   Аз доколкото знам няма начин на 100% да премахнеш целулита, а всъщност дори да има такъв, то със сигурност е достатъчно скъп, за да не е по възможностите ти.
На твоя ръст, за да изглеждаш така, както известните певици, актриси, моделки и т. н. (предполагам, че към такава фигура се стремиш), то ти трябва да смъкнеш минимум 10 килограма, а с това нищо чудно освен целулита да ти се появи и нов проблем - поувисване на кожата.
В общи линии мога да ти препоръчам само спорт, за да може поне да ограничиш негативите на отслабването и целулита, но като цяло тази борба за жалост е предварително загубена. Макар че пък знае ли човек, все пак си само на 19 и може и да имаш по-сериозен напредък, стига да си достатъчно упорита. :)

3.   За целулит помага медът. От първия път има видим резултат. Ако се интересуваш в Интернет има достатъчно информация кое, защо и как.