Споделена история от Спорт и красота

ББ крем или по-добре не ?
Момиче съм на 15 години и лицето ми има доста несъразмерен тен, освен това имам тъмни кръгово под очите. Чудя да да използвам бб крем (ФТД не искам от толкова рано да ползвам) и коректор. Знам, че ще ми кажете, че си е до личен избор дали да използвам, но не искам след 20 години да съжалявам, че на 15 съм използвала коректор или бб крем.
Искам също да питам кой е най-добрият начин за нанасяне на бб крем?

Коментари

1.   Абе хора, разберете, фдт и бб кремовете са едно и също нещо, просто второто има по- малка покривност. Пак си запушва порите и трябва да се чисти хубаво вечер.

2.   Вземи си BB крем на Гарниер, много е хубав. А най-добрия начин за нанасяне според мен е с гъбичка.

3.   ББ и СС кремовете се като разтворени фон дьо тенчета, най-често със защитен фактор 15
не покрива много, мазно е без пудра

4.   разредени* фон дьо тенчета

5.   Просто си намери фон-дю-тен, който да е за по чувствителна кожа.
Да по скъпи са, но така хем ще ти е еднакъв тена хем и кожата ти ще е защитена понеже те са като кремовете за хора с по проблемна кожа, и подхранват.
Аз те съветвам за такъв фон-дю-тен понеже няма да ти навреди с нищо, а ако не ти се скриват добре от него тъмните кръгове си вземи и коректор, но гледай да не е евтин боклук макарче не винаги скъпите неща са по хубави.
А точно това няма да те състарри чак толкова дори след години и години ползване, дори баба ми използва такива понеже е много бяла.
А годините и старостта не прощават на никой всичко е до гени има хора дето се правят на маймуни, и кожата им е опъната и хубава има хора, който нищо не използват но наследствено си имат бръчки след години.
Плюс това всички като остареем ще сме сбръчкани такаче няма смисъл чак толкова да издребняваш. :)

6.   От Авторката:
Имам бб крема на Нивеа понеже ми е подарък, някой знае ли каква е разликата между този на Нивеа и Гарниер понеже четох някой неща и всички казват,че този на Гарниер е много по-добър.
Може бб крема и фдт да служат за 1 и също нещо,но нали не си представяте,че едно 15 годишно момиче ще тръгне да си купува ФДТ за 30-40-50 лв. (даже едно момиче ми беше препоръчало нейния,който е 70 лв.) за да има някаква перфектна кожа. Просто искам бб крем за да закрие тук-таме някои несъвършенства в кожата ми.
АКО МОЖЕ НЯКОЙ ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ КАКВО ДА СИ КУПЯ ЗА ДА СИ ПОЧИСТВАМ ДОБРЕ КОЖАТА НА ЛИЦЕТО,ЗАЩОТО СЪМ ПРОБВАЛА КАКВО ЛИ НЕ ПРОДУКТИ И ТО НА ВИСОКИ ЦЕНИ И НИКОГА НЕ ВИЖДАМ НИКАКВО ПОДОБРЕНИЕ !

7.   Аз съм много доволна от ББ крема на Гарние. Не виждам обаче кой знае каква разлика между него и фондьотена, който ползвах преди това - може би е малко по-лек като консистенция и стои по-естествено.

Нанасям го на два пъти - нанасям, после притискам леко с носна кърпичка отгоре, докато кожата стане матова и спре да лъщи, след това нанасям втори път крема леко отгоре. Доволна съм, покрива всичко, а изглежда свежо и все едно съм без грим.

8.   ББ кремът на Гарниер наистина е много по-хубав. Аз него си ползвм и нямам никакви оплаквания. Стои много естествено на кожата и покрива добре. Този на Нивеа е някак по-гъст и тъмен, една приятелка ползваше такъв и и стоеше като маска. С пръсти го нанасям аз, не знам дали е много правилно, но така съм свикнала.