Споделена история от Спорт и красота

Упражнения за стягане на тялото
Здравейте, аз съм момиче на 15 години. До преди 2-3 години бях супер слаба и много исках да напълнея, но все не ставаше и затова започнах да ям само калорични неща от които в последствие наистина напълнях толкова колкото исках, но в комплект с това получих целулит и стрии което е ужасно защото това лято ме беше срам да отида на басейн и изобщо да обуя къси панталони. Затова тази зима реших да започна да тренирам нещо за да се стегна. За стриите ще си купя Bio Oil за което четох добри отзиви, но проблемът е, че не знам кои упражнения да започна защото не желая да отслабвам, 50 кг съм при 160-165 см височина и мисля, че нямам нужда, но от стягане определено имам.

Та, това което исках да попитам е: Кои упражнения да използвам за да се стегна? Вкъщи имам велоергометър и кростренажор, те стават ли за тази цел? Да ходя на фитнес нямам как понеже живея в квартал в който няма фитнес, а ако давам по 4 лв за фитнес и 6 лв за такси всеки ден няма да ми останат джобни.

Коментари

1.   Пилатес е идеалния вариант. В нета има много примерни комплекси, които можеш да изпълняваш у дома за 10-на минути, всеки ден.

2.   Прави упражнения с тежести и ще се стегнеш. В интернет е пъъъълно с клипове. Различни клекове, лицеви, набирания, ако искаш да си стегната в цялото тяло.

3.   Тичането е най-доброто и ефикасно упражнение.