Споделена история от Спорт и красота

Поредната история за дебелана
Здравейте!
Ще помоля редакторите да публикуват моята история, защото е много важна за мен!

Аз съм момиче на 15 години. Проблема е че, съм доста едричка. Чувствам се ужасно, и доста се срамувам.
Не се харесвам, и не се чувствам добре... Аз съм висока 1. 72 и тежа 70 кг. Доста съм дебела... но това ми е гена.
Но просто ми писна! Реших вече да ходя на фитнес... Но..
Не знам, какъв режим да си измисля? ! -_-
Просто искам да бъда слаба.... може би... ако тежа 40 кг. ще е супер! :)

Моля ви, препоръчайте ми някакви диети... :)

Благодаря ви!

Коментари

1.   За твоя ръст ти не си дебела! Имаш нормално телосложение, а при 40 кг. ще си буквално скелет (или вече мъртва), така че не си го пожелавай.
Перфектното тегло за теб би било обаче 172 - 110 = 62 кг.
Това, разбира се, не е точна цифра, защото спортните хора с много мускули са по-слаби, но тежат повече. Мазнините тежат по-малко от мускулите!
Тромава е нормално да се чувстваш, защото от детско тяло ти сега имаш тяло на жена, а и сигурно си по-висока от повечето ти съученички, но няма ген за дебелост - сметката е проста - който яде повече калории от изразходваното, той дебелее.
Всички днес живеещи хора на земята могат да станат дебели - просто сме оцелели най-добрите в ополозотворяването на храната. Разликите в различните метаболизми са елементарни в порядъка на 200 калории, които един човек с много усилен метаболизъм изхразходва повече от нормалния - това е половин вафла.
Решението на твоята възраст е елементарно - спри сладко, нездравословно, сокове, газирани напитки - ти си знаеш нездравословните храни. Важно е да не ядеш много пъти на ден, а до три пъти, защото честото хранене просто води до повече поети калории дневно. Всъщност няма значение колко често и кога ядеш - важно е колко калории поглъщаш.
Смъкни калориите под 1400 дневно и ще отслабваш и то доста бързо, защото на твоите години ти си харчиш калории и за растеж още. Това например са две огромни чинии с паста дневно - доста е. Един дюнер има 550 калории, 100 гр. картофи са ти 77 калории, една салата е 250-400 калории и така нататък.
Сама избираш какво ще ядеш и кога, но гледай да е под 1400 калории дневно, но не по-малко от 1200 калории и ще слабееш и то доста бързо, защото на теб ти трябват 2000 калории дневно, за да си задържиш теглото, а ти с 1400 калории ще си в калориен дефицит.
На страницата на Руми fitnesinstruktor. com има подходящи диети за твоята възраст - виж какво препоръчва, но нека целта ти са действително 62 кг., не 40 кг - 40 кг. може да тежи някое миньонче, но за теб това е тегло, което значи смърт!
при 62 кг. ще си слаба и ще има много комплименти
Успех

2.   Екстра си.

3.   Ако си 40кг. ще си на пресмъртно легло бе момиче за височината ти са прекалено малко. Според мен към 55/6 кг. ще си идеално слабичка по надоло недей ще се разболееш накрая за тази височина трябват и килограми!

4.   виш сега аз съм висока колко тебе и тежа 47 и съм ужасно слаба не мога да се гледам ти искаш да станеш 40 за този ръст нормално е да си 55 60 не си мисли че слабите жени са по добре от по пухкавите. Искам да ти кажа че като съм слаба това не означава че съм по щастлива и и така на татък мислиш си че мъжете ще те харесват повече грешка харесват те само а секса и не можеш да разбереш кой те харесва на истина така че по слаба не означава по добър живот.

5.   К'во карате момичето да брои калории бе? Само искате да си забави метаболизма по този начин и да се доведе до анорексия или булимия!

6.   Точно така с броенето на калории се стига до булимия! Кой ти го каза това... ако ти си стигнал до булимия с броене на калории-значи просто влагаш много енергия в мисленето при броенето и хабиш повече калории от колкото приемаш!
За ден една жена трябва да приема около 2000 калории това няма кой да го обори, за да започне да сваля трябва да яде по-малко от тези 2000 калории, но никой не е казал да не яде нищо. Мисля, че разделно, но пълноценно хранене и тренировки ще помогнат много. Също така трябва да се храниш по малко, но по-често преди 18:00 и повече плодове и зеленчуци, а също и повече вода и детоксиращи чайове в комбинация с леки тренировки всеки ден-малко коремни преси, клекове, скачане на въже и такива неща и два пъти седмично по-сериозни тренировки във фитнеса или бягане, колоездене, тенис каквото ти харесва.