Споделена история от Спорт и красота

Много дебела
Здтавейте! Проблема ми е че съм висока 1. 60 а тежа 86 кг. Мооля ви, дайте някакви упражнения за отслабване или нещо, което помага, но без диети (знам че са вредни, а и не мога да ги спазвам). Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Ти не си пишеш годините. В твоя слочай диетите не само не са вредни, но и са наложителни. Виж в страницата fitnesinstruktor. com (на Руми) разни диети за твоята възраст, но ти имаш поне 20-30 кила за сваляне и с нагласата, че не можеш да спазваш диети няма как да се получи.
Трябва определено да ядеш много по-малко от сега.
Спри сладко, солени и вредни храни, фаст фуд и намали количествата наполовина...
Отиди на лекар-диетолог или дори в клиника за отслабване преди да си напълняла още повече.

4.   Много спорт и движение, това е рецептата за теб, ако не може да спазваш диети. А освен това и ограничения си трябват. Подчертавам - ОГРАНИЧЕНИЯ! Това не трябва да се бърка с диета, защото едно е да ядеш по 2-3 плода на ден, а друго е просто да се ограничаваш, и да ядеш по 1 шоколад на година, да изпиваш 1 кутийка Кока-Кола на месец, а чипса изобщо да го изключиш от менюто си.
Също така не е лошо да минеш и през лекар, който да ти каже дали имаш някакъв проблем, който да ти пречи да смъкваш килограми, защото имах гадже с подобни на твоите параметри, която колкото и да гладуваше не можеше да отслабне, защото се оказа, че има хормонален дисбаланс.
Като цяло, ако очакваш само от някакви упражнения в домашна обстановка да смъкнеш повече от 5-6 килограма ще се разочароваш изключително много, защото това просто няма да се случи.
За да имаш някакво прилично телосложение трябва да смъкнеш над 20 от твоите 86 кг., така че се подготви за здрави тренировки, физическа дейност и ограничения, защото такива резултати определено няма да ти паднат от небето. ;)

5.   Тичай всяка сутрин на стадиона и ще видиш, ама дали имаш толко воля?

6.   Аз лично отслабнах с 90 дневна диета. Няма нищо вредно в нея. Хем се храниш, хем отслабваш.

7.   Без диета или по-точно промяна в храненето нищо няма да постигнеш. Само със спорт не става.

8.   взимаш вода и започваш да ходиш по 2 часа на ден. Ефекта е гарантиран. Смени все пак пържените картофи или неги доближавай.

9.   Да, доста си едра, но можеш да отслабнеш.
При твоите килограми лесно ще свалиш първите 10 дори ако само спреш сладкото и тестените изделия. Прави промените плавно - на първо време ограничи тези храни, които ти споменах. Ако досега си яла много хляб, ще ти е трудно и няма да се чувстваш сита - знам го и от личен опит, виждам и по майка ми. Аз успях да се науча да не ям по половин хляб на ден, но тя - не. Затова и аз съм с добра фигура, а тя тежи към 90 кг и има ужасно много целулит.
Сладкото... е, с него ситуацията е друга. Ако успееш да издържиш да не ядеш сладко поне 5-6 дни (ама никакво сладко! ), след това става лесно и не ти се яде (пак го казвам от личен опит). Въпросът е след това да не се отпускаш. :)
В началото, когато започнеш да отслабваш, дори най-елементарните и лесни упражнения ще са ти трудни и леко ще гориш мазнините с тях. След това обаче нещата драстично се променят. Аз тренирам по 3-4 пъти в седмицата и трудно отслабвам вече не само защото нямам толкова много за сваляне, но и защото тялото ми е свикнало с тренировките.
Направи малки промени и когато усетиш положителния ефект, ще имаш стимул да започнеш с големите промени. :)) И още нещо - не яж повече от 2000 ккал дневно.