Споделена история от Спорт и красота

Как се боядисва толкова дълга коса?
На 17 години съм. Имам коса, дълга малко под кръста, около 1 метър дължина цялата. Много бързо расте, не като на повечето хора с по 1 см на месец, а с повечко. Преди ми беше лесно да я боядисвам, преди да мине кръста, но от там стана още по-трудно. Първо, трябват ми точно 5 бои, за да го направя. Сама не мога, майка ми ме боядисва. И от скоро започнах да се чудя дали да не си я подстрижа, със самото поддържане на косата нямам никакви проблеми - ползвам кристали, арганово масло и Miracle Oil, но боядисването лично ми е голям проблем. Няма начин да спра да я боядисвам, просто медночервеното е моят цвят и не искам да съм с естествения! Приятелките ме съветват да я подстрижа до гърба или раменете, но на мен не ми се иска хич да го правя, защото все пак толкова време съм я пускала, всичките грижи отиват на майната си (с извинение за израза).

Коментари

1.   Хм... стрaнно, моятa е със същaтa дължинa и достa гъстa, но с две бои се боядисвaм, при товa добре.
Дa не би дa ти е много сухa косaтa и зa товa дa я "пие" тaкa? Aко товa е проблемът, дaй си мaлко почивкa и прaви мaски.
Инaче с моятa винaги зaпочвaм от коренa, 5 мин след боядисвaнето му нaнaсям до около 10 см преди крaя нa косaтa и вече последните минути рaзресвaм добре до долу сaмо зa освежaвaне нa крaищaтa.

2.   Отиди на фризьор да ти я боядисат, но в никакъв случай не я подстригвай! Умолявам те!

3.   Според мен прибегни до услугите на професионалист.

4.   При толкова дълга коса и при положение, че нито искаш да я режеш, нито да се откажеш от боядисването, върви на фризьор. На тези жени това им е работата и знаят точно колко време да държат боята в различните части на косата за да стане цветът равномерен. Защото когато я боядисваш вкъщи не винаги се получава идеално, нали? Е, на мен фризьорка ми обясни, че боядисването си има тънкости, не е просто намазване с боята. За това избери си приятен салон със симпатични фризьорки и ходи там. Знам, че е скъпо, но красотата изисква жертви. Щом държиш да си с дълга боядисана коса ще прежалиш 30-40 лева.

5.   Дa не си с екстеншъни? Зa естественa косa 5 бои... дa, aко е зa поне зa 2 глaви с по толковa коси.

6.   И аз имах адски дългата коса и моите приятелки все ми казваха защо не я отрежеш и аз така направих и сега са супер доволни, защо ли? завист му е майката. А и аз малко трудно си предтсвям това с 5 бои. Не е ли малко множко?

7.   Авторката: Благодаря на всички ви, реших, че няма да я режа. Майка ми ще се справи плюс това имам леля фризьорка, така че ако има проблеми, има кой да ми помогне. Може би просто съм се повлияла от съученичките, но се гордея с косата си и няма да я режа за сега. Иначе, тя не е суха, често се омазнаява, но просто поема много бои. С 4 мога и да успея да я боядисам, но с 2 - никога! Не знам как го правите. И да, естествена е, нямам екстеншъни.

8.   Аз също имам много гъста коса и съм се боядисвала, но се отказах, защото за дължина до гърдите например ми трябваха 3 бои. Просто косата ми наистина е много гъста и излиза ужасно скъпо. Сега съм с още по-дълга коса и ще ми трябват сигурно 4 кутии боя, ако реша да го правя. Слава Богу, още не съм започнала да побелявам, но ако се случи, не ми се мисли какъв разход ще е, защото нямам роднини или приятели в тези среди, които да ме боядисват безплатно. В хубав салон в моя град ще ми излезе минимум 80-90 лв., защото таксуват според дължината на косата. Да ги давам всеки месец си е доста. А реално косата ми поизраства на всеки 2 седмици, така че даже 1 път на месец е оптимистично.

Ж30