Споделена история от Спорт и красота

Комплекси
Здравейте, аз имам проблем относно килограмите! Момиче На 17г. съм 48кг. Имам сериозни проблеми относно кг-те Спазвах диети дълго време и отслабнах много килограми и сега отказвам да ям поради причината, че ще надебелея. Всички около мен ми повтарят, че съм много слаба и на тези години няма как да надебелея поради причината, че съм в пубертета и метаболизма ми е бърз.. Усмелявам се от тяхните думи и почвам да се тъпча и ям много на едно сядане и почва да ме боли корема, после като осъзная, че съм яла много дълго време не ям! Постоянно се тегля и като съм яля малко повече и на следващия ден като се притегля съм качила 1-1, 5кг.
Може ли да споделите вашето мнение и какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   здравей,
ти явно нямаш изградени навици относно това как трябва да се храниш.
Не знаеш от колко калории имаш нужда и храната която употребяваш колко калории съдържа.
Научи това и си слагай в чинията точно толкова колкото е необходимо. Дори да ти се яде след това - въздържай се.
Иначе и при мен се случва понякога - напълня чинията до горе и си викам айде да доям всичко... а то е ненужно.
Успех ти желая!

2.   Не си написала колко си висока на 48 кг. Най-красиво ще е да нормализираш теглото си със спорт.

3.   Мисля че това дето си качила 1кг и половина изобщо. Не е качване а кг а това е храната която си погълнала. Пробвай да се измериш след бодене до тоалетната. Иначе си за психолог според мен.

4.   Моето мнение е, че имаш хранителен проблем и трябва да вземеш мерки. Ако сама не си помогнеш, потърси специална помощ. Аз бях с подобни проблеми- с нормален метаболизък и нормално телосложение (53кг на 165, лек спорт- когато бях около 15 годишна) Вкарах си мухата, че трябва да съм слаба, започнах диета, след това от нерви и внушение редувах диети и повръщане след всяко тъпчете. Така за около година и нещо стигнах 46кг. Разбих си здравето, разболях се от анемия. Дълги години лечение, срещи с психолог. Започнах да спортувам и да се храня с всичко, но малки порции. Вземи се в ръце, докато е време.
П. С. Обичам да правя пилатес. Извайва тялото, а дишането освобождава духа. Успех!
Ж. 25г.