Споделена история от Спорт и красота

Да си направя ли студено къдрене?
Здравейте. Питам по-добре запознатите, за да знам дали и аз да пробвам. Имам няколко въпроса.
Интересно ми е колко време издържа студеното къдрене (с къдрин и ролки във фризьорски салон)? Едни ми казват около месец, други - 6 месеца, а трети - 3-4? Също така аз си боядисвам косата, естественият цвят ми е тъмно рус, но аз се боядисвам светлорусо (не платинено). Знам, че не трябва да съм се боядисвала поне 3 седмици преди самото къдрене, но след като ми се направи, след 1-2 седмици, мога ли да си боядисам корените или боята няма да хване заради къдрина? И изобщо хубаво ли стават къдриците? Аз искам на най-малките, за да ми стане като естествено къдрава коса, като на Деси Добрева например. Обожавам къдравите коси!!! Но пък от друга страна, не искам да ми изтощи косата до неузнаваемост, сега ми е хубава (въпреки че лесно се омазнява), до края на гърба ми е, малко над кръста и на степени. Какво да направя? Моля ви, разкажете ми по-подробно и ми кажете дали ми го препоръчвате.

Коментари

2.   Значи моята коса беше унищожена от къдрин и падаше на талази, дето не съм я боядисваа, а ти и с боя и с къдрин не къдрици ще имаш, ами направо гола глава ще ти се наложи да се обръснеш
Къдрина е едно от най-вредните неща, които можеш да причиниш на косата си
P. S Пробвай все пак, после ще искаш лек за косопад
P. S. S Спокойно във фризиорски салон ми скапаха моята коса

3.   Правих си студено къдрене преди три години и това беше огромна грешка. Не можеш да си решиш косата, защото къдриците ще почнат да се развалят и падат надолу, косата ти заприличва на дърпана и третирана по всевъзможен начин. Много зависи от косата, при всеки тип различно време държи, но при мен лично със сигурност имаше шест месеца, нямах търпение да се отърва от тия къдрици, много беше гадно, косата ми много се изтощи от тях, цъфтеше нон-стоп. Абе, гадна работа. Не искам да те плаша, но аз лично не го препоръчвам. И ако си мислиш, че малските къдрици изглеждат като естествени - не. Късмет

4.   Недей! Само 1 път се излъгах да се накъдря с къдрин и ужасно съжалих! Косата ми стана суха, оплете се, едвам успявах да я среша. Не го прави! Ще си съсипеш косата!!!