Споделена история от Спорт и красота

Как да махна пъпките за една нощ?
Здравейте! Проблемът ми е, че цялото ми лице е в малки пъпчици. Много е неприятно на вид и на допир. Не мога да ги махна от дълго време - ту една се маха, ту се появява друга. Искам да ги махна едновременно и трайно. Моля, препоръчайте ми крем или някоя домашна рецепта, нещо в домашни условия. Пробвала съм с маски за лице, крем здраве и нощен крем. Не виждам много положителен резултат, не е нищо, но ми трябва по-силно действие на крем или както казах - нещо за домашни условия. Чакам предложения, много ще съм благодарна да чуя вашите начини за премахване на пъпките. Мерси предварителнп!

Коментари

1.   При всеки човек е различно, така че ще те посъветвам да отидеш на дерматолог ако имаш възможност. Може да е и вид хранителна алергия. Нищо не се знае. А ако е лека форма на младежко акне, бих ти препоръчала Dalacin T - спазвай строго инструкциите и би трябвало да ти помогне. Също мажи пъпките с микс от мед и канела - ако можеш нощем да спиш с това, ще е най-добре, като слагаш нещо отгоре, за да не се омажеш цялата :D И все пак ти казвам, внимавай какво правиш с лицето си, защото последствията са необратими - най-добре - на добър дерматолог и нямаш ядове. Успех!

2.   Салициловия спирт помага.
Но не и за една нощ, каквото е заглавието.
Ако го ползваш редовно ще видиш резултат още в първите 3-4 дни..
Има от 1% и 2%, но за лице е по-добре да е от 1%.
Във всяка аптека го има и не е скъп около 1. 20лв.
Дано да съм ти била полезна

3.   Мий си лицето всяка вечер, не носи много грим, не яж вредни храни от рода на шоколади и чипсове. Чувала съм, че помага да намажеш пъпките с паста за зъби и да постоиш така известно време, една приятелка спеше по този начин и на сутринта я измиваше. Има някакъв ефект, но не е особено полезно. Продуктите на Акне аут са добри. По едно време си мих лицето със сапун и сода за хляб, също дава ефект, но е грубо третиране на кожата. Чувала съм за маска от вода и сода за хляб, но не съм го пробвала. Не ги стискай, защото не стига, че ще излязат повече пъпки, ами и белези ще ти останат. Имаше една маска от лимон и белтък, на мен ми харесва как влияе.

Истината е, че нищо не е кой знае колко ефективно, когато си в пубертета и хормоните ти бушуват непрестанно. Опитай се да спазваш простите правила- чисти си лицето, позволявай на кожата да диша, пий достатъчно вода и се храни правилно.

4.   Купуваш си салицилов спирт и ХЛОРНИТРОМИЦИН от аптеката, разтваряш 7-8 капсули в спирта и се мажеш ( преди да се намажеш разклати шишето, защото хлорнитромицина се утаява).

5.   Намажи на една филия хляб кисело мляко и нека престои поне 2-3 часа. След като престои махни млякото и го сложи в една чаша като предварително си стрила 1 аспирин. Намажи си лицето за 35-40 мин.