Споделена история от Спорт и красота

Художествената гимнастика
Здравейте! Аз съм на 13 години, 163/165см съм викоса, тежа 64кг, пълна съм в краката. Искам да тренирам някакъв спорт, ходя на плуване и се чудя дали момиче с моите години, дължина и тегло ще е проблем да ходи за пръв път на художествена гимнастика. Мислех да се запиша на спортни танци или да балет, но за балета трябва да почнеш от малък поне така съм чувала... също бокса ми хареса, но родителите ми са против... моля помогнете с избора на спорт!!! Благодаря!!

Коментари

1.   Художествените танци и балетът не са за теб - прекалено си тежка и вече висока, а и не се хабят толкова много калории.
Ако искаш да спортуваш точно боксът, но и латиноамериканските или бг. народни танци са за теб или просто се запиши във фитнес клуб. Плуването също не гори много калории, но продължавай с него, но не се храни след това обилно, защото много калории не си изгорила. По-важно е обаче да промениш начина си на хранене - забрави за сладко, тестено, чипсове, солети и безалкохолни, сокове - ти си ги знеш тези неща. Дори без диета, но ако се храниш умерено и здравословно ще си отслабнеш

2.   Ако искаш да ходиш на художествена гимнастика или на балет само като хоби, не е късно, въпреки че с твоите килограми ще ти е трудно, защото за тези спортове трябва да си доста гъвкава. За професионална балерина или гимнастичка, обаче нямаш никакъв шанс. Та се почва на 4-5 годинки. Така, че продължавай да плуваш, това е много хубав и полезен спорт, пък после като поотслабнеш малко и станеш по-гъвкава, можеш да се запишеш в някоя любителска група, я по модерен балет, я по художествена гимнастика.

4.   Знам, че темата е изключително стара и няма смисъл да коментирам, но ще го направя в случай, че някой друг прочете коментара ми. Искам да изразя най-силно възмущение към номер 1, който твърди, че художествената гимнастика и балетът не горят калории..според мен тези два "спорта" не бива изобщо да бъдат причислявани към графа "начини да се движиш и средство за отслабване". Вече звучи изключително банално, но фактът си е факт. Това е изкуство (в случая говорим за спорт и изкуство, но за мен и двете са изкуства по различен начин), което ти носи толкова много, отдаваш изключителна част от себе си, страшен труд е. И да, горят се МНОГО калории ако все пак някой се интересува.