Споделена история от Спорт и красота

Странни пъпки?
Здравейте,
Наскоро започнаха да ми се появяват много странни пъпки около устните. Отначало си мислех, че са нормални, но не можах да ги премахна. След това забелязах, че приличат на черни точки и реших да ги изстискам. Не успях и областта около "пъпката" се поду. Майка ми каза, че ми е излязъл херпес и ми купи от онези лепенки за премахване. Те подействаха, но отдолу пак остана това като черна точка. Беше му писнало и пак започнах да го стискам. След известно време отвътре излезе едно от тези твърдите жълтеникави образувания, които излизат от пъпките, кожата ми се зачерви, започна да щипе и тн.
Въпросът ми е, това пъпки, черни точки или херпеси са???

Коментари

1.   На мен също ми е излизало такова и на една приятелка също. Това е черна точка (както знаеш това е замърсяване на порите). Черната точка се замърсява прекалено много и на теб ти е трудно да я изстискаш. Около нея се натрупва нещо приличащо на гной. Предполагам че като си изстискала ти е олекнало по някакъв начин на самата кожа.

3.   Напълно нормални пъпки са това точно дали са черни точки или пъпки незнам, но и на мен ми излизат понякога и много се ядосвам, защото трябва хубаво да са набрали за да се махнат иначе само се подуват.
Не са херпеси моляте обясни и на майка ти да не ги бърка въобще херпесите парят, и сърбят и въобще не изглеждат така.
Когато е хубаво набраличка то трудно си личи, но като си я знаеш от кога е и даваш малко време, и вечерно време стискаш, защото през деня знаеш колко е неприятно така надуто да ти стой те трудничко се и махат искат повече стискане а боли но друг начин няма.
Аз използвам едно като крем със 0, 5% салицилова киселина когато я разраня и изтискам слагам от това, и до там е каквато и пъпка да е до 2-3 часа забравяш, че я е имало въобще.
Потърси такива продукти с повече такава киселина, защото тя ги премахва, но без стискане при тези нестава.

Може да намериш такива продукти в брошури на Avon ((Ако е възможно моля да се публикува името на списанието от където може да се закупят съответните продукти)). Лек и спокоен ден :)