Споделена история от Спорт и красота

Желанието за боен спорт и един малък проблем..
Здравейте на всички, пише ви студент на 19 години. Проблемът е следния: Винаги съм искал да тренирам боен спорт, но нещо все ме е възпирало. Когато бях по-малък бях по-притеснителен и не можех да отида. В крайна сметка започнах да тренирам футбол. Тренирах 3 години и половина и ми донесе много хубави мигове, но желанието да запиша боен спорт не отмина. Винаги съм искал да тренирам Таекуондо, Кикбокс или ММА. Отделно, дето вече не тренирам нищо, а ми липсва спорта. Влязох да разгледам цените и като видях 70 лв за кикбокс за залата в Студентски град и ми причерня.. За съжаление не мога да отделям толкова пари.. Нашите ми пращат по 250-300 лв. на месец, като давам 50 за общежитието и 20 за карта за градския транспорт, а на този етап не искат да започвам работа, за да мога да имам повече време да уча и да се оправя с изпитите. Та въпроса ми е има ли някакъв алтернативен начин най-накрая да запиша боен спорт или ще си остана с празните мечти? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не слушай вашите. Започни работа ако трябва и тайно от тях и ще си изкарваш парите сам. Учи и работи. Това е съвета ми. Като понатрупаш малко пари, при положение че вашите те издържат заплатата ти ще си е за теб, тогава се запиши на каквото искаш и готово. А ако не искаш да е толкова егоистично и да ги лъжеш просто им кажи какво е решението ти. Голям човек си, как може така да позволяваш да ти се налагат вашите? Каквото ти си решил това е. Живота си е твой.

Хайде успех.

2.   Не знам ама гледай да запишеш все пак нещо. Мен ме е яд, че не се записах на твоите години. Аз сега съм на 30. Един мъж трябва да може да се бие

3.   Според мен трудността идва от там - че боен спорт, се тренира добре с партньор. Е още по - добре с треньор. Но пари за треньор нямаш.
Дали би могъл да навиеш някой твой познат - да тренирате заедно?
Можеш да купиш някакъв учебник, книга, да научиш основни движения и да ги приложите с твоят приятел.
Ако не можеш - ще научиш сам някой основни движения и да се надяваш да проработят в нужният момент.
Разбира се, ще си далеч от добър и едва ли някой ще те вземе на сериозно. Но ако имаш вярва в себе си, ще имаш алтернативна занимавка, хоби.
Аз нямах свободно време, за да ходя в часът определен от треньора. Не намерих и някой който да тренира с мен.
Тренирах от книга и научих стойките и принципите на боят.
Мисля, че съм усвоил нещо. Но никога не съм изпробвал уменията си. Предпочитам да реша нещата преди да се стигне до бой - така учеше и книгата. Станах обаче по - нахъсан и това сплаши някой противници. Което ме надъха още повече.

Аз разглеждам ученето на боен спорт по - скоро като фитнес, а не като реална обстановка.
Но и самият бой според мен трябва да се избягва.
Но ако все пак се случи тогава, трябва да вярваш в себе си. И да не се огъваш. Защото често преди физическият контакт, боят се печели психологически - което е по - добрият вариант.

4.   Не знам от къде са тези сцени...
Момиче съм и тренирам Таекуон-до от 9 години, но ходим и на Кик бокс състезателка съм по кик бокс от 2 години.
Таксата ни на месец е 25 лв.
В другия клуб е 30 лв.

5.   В моя град няма такава зала по малак е почнах да се уча с клипове и вярвай има ефект трябва ти само някой който да ти отвори малко очите за правите удари след това е лесно има много клипове лично аз изтеглих един торент от замуна 175гб бокслинг се казва (на латиница го пиши) има всичко до най-малкия удар сега тренира и си приятел ако можеш си намериш такъв е още по-лесно аз сам си тренирам повечето, винаги има начин стига да искаш

6.   Картите са за хора, трениращи три или повече пъти седмично. Навсякъде има единична тренировка от 5 до 12лв, повечето места е 7-8лв на посещение. Може да ходиш един път в седмицата и пак ще имаш полза. Не си измисляй скатавки:)

7.   Може да запишеш киокушин-кан ако те влече. Тренировките във всички градове, където има клуб към тази федерация са безплатни.

8.   От автора:
По принцип желанието ми е да ходя по-често. Един приятел ми предложи да ходя лятото, когато нямам нито за какво да уча нито нищо и ще съм свободен.

9.   Под 70 лв в София няма. Има вариант да намериш още поне един, който му се тренира и няма как да ходи в някой клуб и да се учите заедно от интернет. Но ще е трудно и бавно, затова препоръчвам да изкараш някой лев и да ги вложиш в боен спорт или бойно изкуство. Няма да съжаляваш.

10.   Авторе, не си търсил достатъчно. Блзио до студентски град - в национален спортен център в Дианабад има тренировки по Карате и Джу Джицу. Клуба е ЦЕНТРАЛЕН ПОЛИЦЕЙСКИ КАРАТЕ И ДЖУ ДЖИЦУ КЛУБ - един от най- големите в България. Имат 4 зали в софия, отделно имат зали в почти всички големи градове.
И най -важното за теб авторе - поне за момента този клуб все още поддържа нещо като социална политика - членският внос за студенти и учащи е 40 лева на месец! За условията, които предлага залата им за тренировки и за качествени инструктори като техните това е направо без пари. Сайте им е: www.police-karate.com.

Хайде успех и да почерпиш ;)