Споделена история от Спорт и красота

Мазната коса
Здравейте
Първо ще помоля да публикувате историята ми, защото мисля, че ще е полезна за много момичета. Мия си косата си примерно в неделя и после в сряда, но в сряда вече е супер мазна. В първите дни стой страхотно, във вторник няма признаци, че ще се омазнява, но в сряда стана ли от леглото все едно не съм я мила от 5 дена!!! Това много ме дразни. Моля ви кажете какви маски си правите, какви шампоани използвате и т. н. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Аз също си мия косата в неделя и в сряда и при мен положението е същото. Значи чувала съм, че омазняването на косата зависи и от храните, които ядеш. Ако ядеш повече зеленчуци, плодове и други храни, които не са мазни, косата няма да се замърсява чак толкова. И все пак, ако не помогне, просто си връзвай косата на опашка и няма изобщо да си личи. Иначе за шампоани и маски против омазняването не съм чувала, така че ще следя темата. Надявам се да съм помогнала.

2.   Ами много просто - мий я по-често!

3.   Хахаа това твоето не е проблем даже е супер. Моята коса ако я измия вечерта, на следващия ден до обяд е вече мазна. Няма спасение.

4.   пробвай този шампоан Bioderma Node DS

5.   Аз съм по същия начин! Използвай сух шампоан в сряда примерно. Определено помага! Успех :D

6.   Аз не ползвам маски и дивотии, просто си мия косата всяка вечер с лек шампоан и балсам за ежедневна употреба и имам прекрасна, гъста и дълга коса с блясък! И сега да не ми започнете с бабините деветини как ще окапе косата, защото това просто няма как да се случи!!!

Dark Ninja

7.   Пфу, aми къпем се. Съвсем нормaлно си миеш косaтa двa пъти в седмицaтa, и съвсем нормaлно се омaзнявa ( освобождaвa естествен себум, полезен зa скaлпa и косaтa въобще) до следвaщото миене. Ти кaкво искaш, цял месец ли дa ти се зaдържa "чистa"? !

8.   И моята е такава-неприятно ми е, за това я къпя през ден. Иначе използвам само балсам с отмиване(в долната половина от косата, серум за краищата и балсам без отмиване като се реша и трите на на глис от оранжевата серия. Действат ми добре и омазняват допълнително или поне аз не забелязвам. Три дена косата ми може да изтрае без къпане, не се забелязва че мръсна, но аз не се чувствам добре и гледам да я мия.

9.   Аз имам такъв проблем. Наскоро открих шампоана фруктис цитрус за мазна коса и против пърхот. Това е една от сериите на гарние. Той е в светлосиня опаковка. Можеш да го намериш във всяка дрогерия, по-голяма аптека или супермаркет. На достъпна цена е. Косата ми изглежда добре 3-4 дни. Е, в края на четвъртият пак си е мазна, но все пак не може шампоаните да направят чудо. Освен това не ползвой балсам! Или ако държиш, използвай такъв за твоя тип коса, защото аз направих грешката да използвам такъв за суха коса и положението беше критично! Повече късмет! Ако това не помогне консултирай се с фризьора си. Поздрави!

10.   При мен е нещо подобно, не използвай твърде силни шампоани, от тях косата ми се омазняваше бързо, изтощаваше се бързо. А за периода неделя сряда е напълно нормално, моята я мия през два-три дни. Издържа цяла седмица без грам да се омазнява, ако я наблъскам с препарати пяна или лак за коса в корените. Последното е най-ефикасния начин няма да се омазни, ще изглежда добре, но е възможен лек сърбеж от препаратите, но не е винаги, зависи от марката.
РР 17

11.   Мий я със сапун Тео Бебе! Аз така правя и съм много доволен!

М. 19

12.   Как може да си миете косата през 3-4 дни, даже в дискусията за къпане някой беше написал, че си мие косата веднъж в седмицата. После пускате теми за въшки и бълхи... аз си мия косата през ден.
Мий я по -често, например когато я измиеш в неделя я измии после във вторник, а не сряда. Нормално е да се омазнява след толкова време, все пак е коса - мръсотия, цигарен дим, мръсен въздух...

13.   И мойта коса беше като баница, даже ми се подиграваха в училище, за това сега я мия през ден с Ultra Do и Fructis. И се сдобих с хубава, немазна, красива коса. Втърквам добре шампоана в корените и измивам добре - на къпане изхабявам по 3 големи шепи шампоан, 1/2 "цвъчки" балсам и МНООООООООГООООООО ВОДААААААА. И запомни : с гадни шампоани си заникъде.

14.   Не слушай сухия шампоан НЕ ПОМАГА. Накакви шампоани като люпети макселие, хума( бяла глина, каолин)- продава се във всяка аптека. Дано помогне