Споделена история от В чужбина

Туризъм в Русия
Искам да отида до Русия, главно ми се ходи в Санкт Петербург и Москва в посочения ред. Първоначално дори бих се ограничил само до Петербург, струва ми се по-красив и интересен град. Обаче гледам в сайта на посолството им, че имат много странни изисквания. Първо, потвърждение от руска туристическа агенция - това означава ли, че не може да се ходи самостоятелно и каква руска фирма трябва да се търси? Второ, възможно е да поискат билети до Русия още преди издаване на визата. Е, ако откажат визата, после аз какво да ги правя тези билети? Ако някой има опит с това и може да ми разясни, ще съм му благодарен.

Коментари

1.   Ами сблъскваш се с Параграф 22 на една пост-съветска държава - то е като у нас преди 15 години, но без шанс за промяна. Идеята им е да си зависим от РУСКА агенция, панимаИШ?
Но все пак отиди в посолството (консулството) им и питай. Аз имам туристичска виза за САЩ до 2023 г. или нещо такова и просто се подпълваше един формуляр кога смяташ да пътуваш, къде ще отседнеш и така нататък, но никой не ми искаше да имам билет и хотел преди да имам визата. За САЩ е най-сериозната възможна виза и пак става доста лесно, без излишни проблеми и направо за много години ти дават. Не вярвам пък за Русия да е толкова голям проблем и освен това при повечето такива държави просто искат да приберат таксата за виза и дават виза на всеки.
Успех и приятно прекарване, а за другото не се притеснявай, ще се уредят нещата.
Задължително мини и през Москва, а в Санкт Петерсбург да не пропуснеш Ермитража! За съжаление нямам време да отида до Русия и все някъде другъде ме завличат делата, но имах уникалния шанс да видя в Амстердам част от експонатите от Ермитража и останах очарована. Имам приятелка от С. Петерсбург, мъжът ми често ходи по работа в москва и ти гарантирам, че няма да останеш разочарован, но и недей очаква прекалено много - няма да е като във Виена или Париж, все пак отиваш в Русия.

2.   Пътуване по Транссибирската магистрала Москва-Владивосток. Уникално преживяване е, трае почти десет дена, срещаш се с много различни хора от почти целия свят, много култури, националности, ценности, салтанати ако щеш дори. Далечния изток иначе няма почти нищо общо с познатата ни Русия, там е друг свят.

3.   Може да ти се стори интересно - ето линк към канала в ютуб на един пич, който обикаля Русия а отскоро и европа без да харчи нито лев/рубла, пътува на автостоп или моли да го пуснат безплатно в някой влак, обикаля град след град и снима и качва клиповете в нета. Надявам се модераторите да пуснат мнението, линка не е спам или приканване да си купиш салам или да си увеличиш члена. Това е и шансът да видиш истинската Русия, не тази описвана от русофилите и русофобите. Успех!
https://www.youtube.com/channel/UCsEEKMqO_Iv1M9g7xNh2RaQ/videos