Споделена история от В чужбина

San Diego - информация
Здравейте!
Много бих искала да получа повече информация за град Сан Диего. Има вероятност съпругът ми да прави пост док там за около 36 000 долара годишно - бруто. Чувала съм, че живота там е много скъп, че квартирите са на космически цени и сега се опитваме да преценим, дали въобще е възможен живота там с тези пари и то за двама души. Какви са в действителност цените на жилищата, има ли такива под 1000 долара?? Колко пари на месец излиза храната?? Какви допълнителни разходи има?
И още нещо, но много важно за мен - какъв е климата там?
Аз самата четах някои неща в нета за климата и навсякъде го описват като много умерен и приятен. Градът обаче лежи на брега на океана - не духа ли много вятър, не е ли много влажно? Понеже имам здравословни проблеми, тази информация е от изключително значение за мен.

Благодаря предварително за отговорите.

Коментари

1.   Ами ти се набутай в Ориндж Каунти или на Бевърли Хилс и после идвай да задаваш безсмислени въпроси тука... Там трябва да раздаваш стотачките както десетолевките тук, за да не се чувстваш като последния прошляк.
И незнам какво толкова му превъзнасят на това Бевърли Хилс - някакъв зелен хълм сред пустинята. И смешния надпис "HOLLYWOOD" - сякаш някой го е изрязал от картон и го е сложил отгоре. Да се бяха постарали от камък да го издялат или поне от бетон да го съградят... Но да си американец е особена диагноза. Прауд ту би стюпид, един вид.
Помеждудругото - научните работници никъде по света не получават много като възнаграждение, по отношение на местното население и стандарт. Така че не усложнявай допълнително и без това не-розовата ситуация, като се замъкнеш и ти там да образуваш разходи...

2.   http://www.numbeo.com/cost-of-living/comparison.jsp

На този линк можеш да направиш съпоставка между Сан Диего и града, в който живееш в момента, дори да е в България.

Пише за всяка отделна стока колко струва, колко излизат битовите сметки, какви са наемите и т.н. Можеш горе-долу да се ориентираш с тези пари как ще живеете.

3.   Здравей!
В Сан Диего само съм бил, не живея там.
В наемите може да се ориентираш на:
https://sandiego.craigslist.org/search/apa
Гледайте къде се намират като расстояние до работата, за да не се случи да давате сащите пари за път и наем отколкото да сте наблизо и да си пестите време.
Също проверете района да нивото на престъпност.
Ако цените на всички жилища в района са ниски в сравнение с другите райони, бягайте!
Търсете ниска цена в скъпичък район - това е като принцип само!
Не е лесно, но се намира.
Хубаво е да имате познати.
Тази заплата е доста малка за Калифорния и града.
Иначе града ще Ви хареса.
Вятър в града няма тъй като го спират сградите.
По крайбрежието има.
Храната по принцип е по-ефтина от България.
Може да я купувате в Aldi - там е най-ефтино.
Разходите Ви ще са да квартира най-вече, бензин, застраховка за колата, храна, телефон, ток, интернет.
Някъде водата е включена в наема.
По принцип малко можете са пестите от разходите.
Повечето като наема, бензин, кола поддръжка, застраховка не се контролират от Вас.
Надявам се да съм бил полезен.
М45

4.   Здравей,

Посещавъл съм Сан Диего и имам наблюдения за Калифорния като цяло. $36, 000 бруто за Сан Диего е доста ниска сума. След данаците, ще ви остават $25, 000-$28, 000, което е около $2000-$2400 чисти на месец. Квартирите в приличните квартали започват от $1000 и нагоре, след това имате разходи за медицински осигоровки ($100-$500 зависи от работодателя), храна ($200-$300), газ, ток, вода ($100-$200), автомобил (? ), застраховка($50-$200), бензин (? ). Доста ще е трудно да се съберете в този бюджет ако искате да живеете без съквартиранти.
Климата ще ви хареса, приятен е. В Сан Диего има голяма военна база и много военни. Като цяло е доста оживен град. Намира се много близо до Мексиканската граница и има много мексиканци също.

Най-голямото предизвикателство ще е да си намерите прилично жилище което да не ви пренатовари ограничения бюджет.

Желая ви успех!

5.   Климата е супер,но не е град за бедни и парите ви са малко.Но.4 е написа подробно какво струват нещата.И че бъка от мексиканци също е истина..