Споделена история от В чужбина

Виза за Австралия
Здравейте, искам да попитам има ли някакъв начин за получаване на Австралийска виза? Съвсем случайно попаднах в интернет на един сайт, в който може да се кандидатства за такава, имена няма да пиша, за да не звучи като реклама, но той излиза първи в търсачката, когато напишеш "виза за Австралия". Хубаво подреден, цветен, примамлив изглежда, но има ли някакъв смисъл да си опиташ късмета? Кандидатстването е сходно, като за Зелена карта, но мисля че може целогодишно да се кандидатства. Моля някой, който е по-запознат да даде някаква информация.

Коментари

1.   Това е измама. За Австралия няма подобно нещо. Единственият начин да получиш виза е да те одобрят от Министерството на имиграцията. Има си сайт министерствот и там си пише как става.

Накратко - събираш точки според нивото на английския (сертификат ти трябва), според професия, възраст, семейно положение, опит по специалността и т. н. Австралия не е като другите държави да приема Сульо и Пульо. Приема само сериозни хора със сериозни професии, със сериозен английски, млади, отговорни, работливи, без криминално минало и т. н. Малко хора покриват тези изисквания.

2.   Вижте, съгласна съм до някъде с 1, но да знаете, че Австралия е била и е все още колония на „затворниците“. Днес всеки човек, който има 1 милион долара да инвестира (купи имот да кажем) там взима гражданство и така 99% от азиатските мафиоти и престъпници са австралийци :) без да имат особен английски или „професия“

4.   Ще следя темата, защото и аз се интересувам за емиграцията в Австралия.

5.   На сайта на тяхното министерство има всичката налична информация. Много трудно е да се получи виза за по-дългосрочно пребиваване, защото изискванията са строги. Туристическа виза можеш да получиш с покана, но трябва да си спазиш срока, защото грешки не се прощават. Чака се много дълго за виза, а на една позната рускиня й казаха да си направи снимка на белите дробове, за да докаже, че няма туберкулоза. Не знам дали им е изискване към всички, но определено се шокирах.

6.   Не знам дали те интересува като вариант, но за Нова Зеландия е най-лесно да се получи виза (поне краткосрочна). Единственото изискване е да докажеш, че имаш пари, с които да се издържаш първите 3 месеца (по 1000 долара на месец мисля), и те одобряват. За Австралия, САЩ и т. н. не съм запознат, но знам, че е доста по-трудно да се получи виза.

7.   Здравей! :) Аз живея в Сидни, Австралия от близо година. Уча тук и мястото е уникално. Само че аз съм тук понеже имам Новозеландски паспорт тъй като съм родена в Нова Зеландия. Успех!

8.   В сайта на австралийското правителство ще можеш да намериш пълна информация на легалните варианти по които можеш да заминеш за страната.

Най-добрият вариант е да си с квалификация и работен опит по нея минимум една година.

Ще ми се и за Запад да беше така, но вече се заля с ниско квалифицирани кадри виждащи големите пари в миниманото за запад заплащане.

9.   Да, айде сега всички българи да заминем за Австралия и да я осерем! И на мен би ми се искало да замина за там, но повече ще се радвам да ни откажат.

10.   Съгласен съм с номер 9, Австралия няма нужда от нас българите то затова и не ни приемат

11.   Номер 9, 90% от българите няма как изобщо да бъдат допуснати до Австралия и именно затова е толкова желана дестинация - не може всеки да отиде там. За разлика от Западна "Европа", която е завзета от араби, бурки, турци, цигани и т. н. и вече на нищо не прилича.

12.   Ами добре, че е така и в Австралия не ни пускат иначе и там ще се превърне като в Западна Европа

13.   Аз живея и уча тук от две години. Не бих казала, че е трудно да се вземе виза, но трябва да се има предвид и финансовия въпрос. Австралия е с изключително висок стандарт на живот и заминаването изисква малко повече средства от това да си стегнеш куфара за Англия.

14.   Здравейте бихте ли ми казали изпробван от вас сайт/форум/чат програмата за запонанства с хора от Австралия или Нова Зеландия? Но да е истински сайт а не от тези с фалшивите профили в които само се регистрираш и плащаш такса за вип чат и после се оказва че профилите са фейкове. Мерси.

15.   Привет. Искам да попитам запознатите, понеже имам голямо желание да отида до Нова Зеландия но нямам много средства, мога да си покрия самолетния билет и да имам няколко стотин долара в мене, бихте ли ми препоръчали град който да посетя там? и като цяло нещо полезно ще ми бъде отполза.. с една раничка багаж двупосочен билет ще си прекарам екстра. само някой да ми каже дали наистина има безвизов режим за българи до нова зеландия за 90 дена и е задължително да покажеш единствено валиден паспорт?