Споделена история от В чужбина

Преместване в Америка
Здрасти,
Казвам се Дейвид и искам да се преместя да живея в Америка.
Това, е че винаги съм искал да живея в Америка или Англия, защото винаги съм имал чувството, че принадлежа там и се надявам много, че ще съм успешен да сбъдна тази моя мечта.
Имам роднини там чичо ми и неговата дъщеря. Те искат да ми помогнат да се преместя там, даже ми предложиха да ми платят пътя и да живея с тях. Проблемът, е че те нямат никаква информация за визите нито пък аз. Намерих и прочетох някои други ''статии/истории', но никое от тях не споменаваха, че имат някой близък там. Мисля, че аз имам някакъв плюс, че има някои който да ме посрещне и ме иска там. Тъй че.. long story short.. Трябва ми информация и начини по които мога да ходя там за да живея постояно. Доколкото английския.
Английски знам. Имам и акцент. Въпреки, че речникът ми от думи може да не е сравним с някой който живее там от раждането си, но вярвам в себе си и че ще съм научил повече от което знам за може би даже няколко седмици от пристигането ми там.

Извинете за граматичните грешки и т. н. xD

-М18

Коментари

1.   Това ми звучи като някаква шега, но ще ти отговоря: има 3 начина да заминеш за Америка и да останеш да живееш легално. Участие в лотарията за зелена карта, да се ожениш за жена с американско гражданство или бизнес виза, която при теб в случая няма да работи, защото няма да покриеш изискванията за нея. Това че имаш роднини там, не ти носи абсолютно никакви бенефити. Би могъл да кандидастваш за туристическа виза, която обаче не ти дава право на работа и след определения и срок си длъжен да напуснеш страната.

2.   Това, че търсиш информация от непознати хора, говори, че не си ориентиран правилно. За целта ти има съответни посолства, от където ще получиш точна и вярна информация. Тук никой не може да ти даде точна, защото нито живота ти познаваме, нито живота на роднините ти. Научихме само, че обичаш да се фукаш, но едва ли това ще ти помогне в Америка, ако успееш да отидеш разбира се. И най добрата почва, не може да облагороди калпаво семе. Където и да попадне, то ще си остане същото.

3.   Значи.... имаш роднини там, които не знаят нищо за визите? Отделно-образование имаш ли? Като отидеш какво? Граматиката знаеш ли? Трябва да знаеш езика, а не:
I'm going to sleep. Good morning....

4.   Здравей. Eдинствените начини да се преместиш ЛЕГАЛНО в САЩ са:

- Работна виза - Трябва да ти бъде изпратена специална покана от американски работодател, който да гарантира, че не може да намери американци за съответната работа и за това наема българин. Проблема е, че този процес отнема доста време и пари, които едва ли някой би платил, освен ако не си супер ценен и образован кадър.
- Студентска виза - Записваш да учиш в университет или колеж. Проблемът тук е, че ще ти искат банкова сметка с минимум 20 000$ (около 35 000 лв. ), за да са сигурни, че имаш средства, с които да се издържаш през първата година. Също така, имаш право на работа до 20 часа на седмица и то само в кампуса на унито.
- Годеническа виза - Намираш някоя американка и се жените, след което подава документи за теб да вземеш виза/ЗК.
- Зелена карта - общо взето всичко тук си е до късмет. Познавам хора, които са пускали 5-6 години и не са печелили.

Това са начините за легално пребиваване. Винаги можеш да отидеш нелегално, но не те съветвам, защото се обричаш на тотална мизерия. Ако си нелегален, нямаш право да си изкараш ID, шофьорска книжка, не можеш да се осигуряваш нормално и да ползваш медицински услуги. И най-важното, нелегалните винаги работят най-нископлатената и най-тежката работа. Отделно, във всеки един момент могат да те хванат и да те депортират. Ти сам си отговори дали си заслужава да живееш в постоянна параноя и страх. Така че най-важното е да отидеш там ЛЕГАЛНО, пък после да започнеш малко по малко. Успех и умната, ако не русата!

5.   Най- лесният нелегален начин за теб е чрез студентска бригада. Имам много познати от унито, които заминаха на бригада и или се покриха, или сключиха брак. Май си на 18, ако ти е толкова мерак поне се пробвай, иди и виж как е там.

6.   Самия факт, че се казваш с английско име означава, че те гласят за американец.

7.   6, съмнявам се Дейвид да му е истинското име. По-скоро много се е вживял в американската си мечта и си го измислил сам.

8.   Като за начало намали малко това самочувствие до небето!

9.   С всичките си минуси САЩ е една от малкото чужбини, които си заслужават. Не ходи в Западна Европа, там ни мразят. Българите може да живеем що-годе добре само в САЩ, Австралия, Нова Зеландия, Гърция, Унгария, Сърбия, Черна гора, Хърватия, Слования, Словакия. От Западна Европа само Испания и Португалия стават за нас. Не се бутайте в Северна Европа и Северозападна, там хората са студени и ще ви е депресирано. От богатите държави само САЩ, Австралия и Нова Зеландия, та и английските е по-лесен за научаване от немски, холандски, датски, шведски и норвежки.

10.   Щом се казваш Дейвид, там си. Цяла северна америка те чака и пита за теб. Просто си се родил в грешната държава, та ти толкова английско-американси изглежаш от поста си, че не знам как не са те отвлекли насила за там. Номер едно си.

11.   Много е вярно, че Западна Европа с изключение на Испания и Португалия, не си заслужава. Не се бутайте в Скандинавието, Белгия, Холандия, Германия, Австрия, Англия и тем подобните, освен ако не искате ежедневието ви да е: скука, дъжд, студ, дискриминация и пак дъжд и студ. Просто Европа вече е пълна с български цигани и турци, които от доста години правят мизерии на местните и отидете ли там, не очаквайте добро отношение. Съгласен съм, че САЩ, Австралия, Нова Зеландия и бих добавил Канада са най-подходящите места за емиграция. Това са държавите, които наистина си заслужават, Западна Европа вече е бита карта.

12.   Да, бе, Дейвид. Друг път, казваш се Стоян, илиДимитър, или в най–добрия случай–Константин. Пък и като се добави дискриминацията към българите, обречен си да си мреш тук.

13.   Отново типичните български завист и злоба избиват в коментарите. Авторе, напълно разбирам защо искаш да заминеш. И аз след няколко месеца се махам, в България вече просто не се издържа...

14.   13, моля те, пиши 1 година след като заминеш да кажеш какъв рай е в чужбина и какъв ад е в България. В чужбина как те чакат с цветя и червен килим на летището, колко са готини там хората и как те носят на ръце.

15.   Браво номер 13, България сме най злобният народ и това е причината всички да ни мразят. Ама като си седите в Бг и клукарсвате, злобеете, внасяте интригчета няма да се оправи страната. Мнението на другите хората за България може да се оправи единствено от емигрантите.

16.   Аха, значи казваш се Дейвид и се имаш за американец, аз като се казвам Ихтиандър (викат ми Хандо и между другото си мразя името) интересно къде би било най-подходящо да живея с това име?

18.   Дейвид, сега трябва да си на 25, израстна ли тая глупост с Америка или се оказа, че не е глупост. Знаеш ли, понякога стига просто да смениш града.

19.   Роднините ти пращат покана и им отиваш на гости. На летището ще ти дадат виза за престой, който важи за 6 месеца. За всеки случай измисли някаква причина да си там по-дълго. Примерно ще помагаш на чичо си, който си е счупил крака или нещо подобно. Никой няма да проверява дали наистина си е счупил крака, ни най-вероятно ще ти дадат 6 месеца без всякакви въпроси.

Когато вече си в САЩ ще търсиш:
-работодател, който ще те спонсорира за H1b работна виза, виж какви са изискванията и дали се класираш.
- теоретично можеш да търсиш работодател за h2b виза, която е за сезонни работници, но тя ще помогне само да останеш по-дълго.
- може да се запишеш в някой комюнити колеж и да вземеш J1 виза, което пак ще помогне да останеш по-дълго.
-търсиш си гадже и се жениш.

Има и други по-екзотични варианти, примерно ако намериш някой, който има виза - може да те спонсорира за L1А/B виза за вътрешно фирмен трансфер.

Успех.