Споделена история от В чужбина

Коя държава(без Испания) ще ми препоръчате?
Здравейте, днес мислех да напусна България. Може ли някой да ми препоръча някоя държава без Испания? Аз от чуждите езици разбирам 5% гръцки , 40% македонски, 50% английски и 20%руски, но мога да започна да уча някой друг. Засега съм се спрял в Англия или Уелс. Според Вас кое е по-добро?

Коментари

1.   Австралия или Швейцария.

2.   От какво друго разбираш освен 30 - 40 - 50% от езика, зашото има много голямо значение не само къде ще идеш а и как смяташ да се издържаш там.

3.   По начина по който се изразяваш си личи, че не разчиташ на образование, т. е. ще се захванеш с някаква нискоквалифицирана работа. Може би за нея език няма да ти е необходим, поне не и на добро ниво. И как го измисли това с процентите знаене на език, изумен съм, пък знаенето на 40% македонски беше черешката на тортата. Човек, имай предвид, че ако не поработиш над себе си, над образованието и квалификацията си и в Швейцария да живееш, пак няма да прокопсаш. Замисли се над думите ми.
М, 38

4.   И защо без Испания, след като там условията са най-добри? Англия и Уелс? Сериозно? Хората там са надменни и груби, а пък начина на произношение на английския език в Уелс е пълна трагедия. Може и да знаеш 50% английски, обаче 100% нищо няма да им разбереш на тези.

5.   Здравей,
Доста хора се насочиха към Норвегия. Аз нямам познати, които да са там, но от доста хора чувам, че са се насочили натам, явно има защо.

6.   Във Кипър за мъже е много по лесно да си намерят работа, има страшно много българи-мъже. За други страни, на мен ми харесва Англия или Америка, но в Англия климата е ужасен а хората са негостоприемни, не се спирай само на Германия, там пак са много студени и зле ще те третират. Избирай си страни в който да има повече чужденци и туристи.

7.   Хaхaх, товa с мaкедонския ( бългaрски ) ме уби... полиглот си!
A зaщо без Испaния нaпример?

8.   Нищо не знаеш като езици. Не знаеш и как да емигрираш като хората.
Северна Европа е за предпочитане и трябва да им научиш трудните езици. Опитай Финландия, Норвегия или Швеция.

9.   Нищо не знаеш като езици. Не знаеш и как да емигрираш като хората.
Северна Европа е за предпочитане и трябва да им научиш трудните езици. Опитай Финландия, Норвегия или Швеция.

10.   Норвегия

11.   Холандия и Швейцария са най-добрите страни за живеене в ЕС. Високи заплати, климата и хората не са от най-приятните, но в сравнение със Скандинавия са направо приказни.

12.   Ти щом македонския го знаеш на 40%, представям си знанията ти по другите езици. Я си стой в България, не се мъчи в чужбина.

13.   Който и скандинавска държава да избереш, няма да сбъркаш. Швеция, Финландия, Холандия, Норвегия и т.н. Аз съм се спрял на Дания, тя най-ми допада :)

14.   Автора: Благодаря за мненията, отивам в някоя Скандинавска държава

15.   Е зaщо дa не е Испaния? Рaзбирaм, че с езиците си зле. Туй с процентите, отде го изнaмери? Или знaеш или не знaеш. Имaй предвид, че в Скaндинaвските държaви, дори мaлко дa знaеш aнглийски, нямa кaк дa се опрaвиш. Тaм се говори aнглийски, aмa aко не знaеш шведски (примерно) никъде нямa дa те вземaт нa рaботa. Нито дa учиш. И никaк не сa им лесни езиците. Тaм току-тъй не рaзрешaвaт дa остaнеш. Или ще нaмериш рaботa в определен срок, или ще те изгонят. Имaм познaти тaм.
Итaлия, по-лесен е зa нaучaвaне техния език. Aвстрия, с aнглийски можеш дa се опрaвиш.

16.   Русия

17.   Франция

20.   Канада

21.   Много зависи от това какво точно търсиш. Най-много пари има в Скандинавските държави, Германия, Холандия и Белгия, но живота там е скучен. По-забавно е в Португалия, Испания и Италия, но пък стандарта там е по-нисък. Няма перфектно място...

22.   Ти телевизия не гледаш ли? Нали виждаш какви са новините. В Англия откакто са гласували да напуснат евросъюза, отношението на местните към имигрантите се е влошило много и в най скоро време ще изхвърлят и тези които са вече там. Положението в западна Европа непрекъснато се влошава и терористичните атаки се превръщат в ежедневие. Не виждаш ли че много българи започнаха да се прибират обратно в България а ти, сега си решил да заминаваш за там!